Wróć do listy porad

Pogrzeby online - liczy się obecność

Pogrzeby online - liczy się obecność

Rozwój technologii pozwolił wprowadzić usługę transmitowania pogrzebów online do oferty większości zakładów pogrzebowych. Pomysł, który niedawno jeszcze zaczynał dopiero kiełkować, dzisiaj już osiągnął dużą popularność. Coraz więcej firm z branży funeralnej decyduje się na świadczenie usługi transmisji pogrzebów online. Dlaczego tak się dzieje?

Transmitowanie pogrzebów online staje się coraz bardziej powszechne, w miarę rozwoju technologicznego i coraz powszechniejszej dostępności środków masowego przekazu. Warto przypomnieć, że nawet stosunkowo niedawno transmisja ceremonii żałobnej zarezerwowana była głównie dla wielkich i znanych osobistości. Z całą pewnością każdy widział pogrzeb księżnej Diany, która do dzisiaj można obejrzeć w Internecie lub pogrzeb Jana Pawła II, który transmitowany był na całym świecie.

 

Dziś właściwie pogrzeb każdej osoby może być transmitowany - i to w bardzo dobrej jakości przekazu zarówno wideo, jak i audio. 

 

Pogrzeby online - komu są potrzebne?

Świat się zmienia i staje się coraz bardziej otwarty. Ta otwartość rodzi wiele szans, ale może też przyczyniać się do powstawania trudnych sytuacji. Rodziny, dotąd zamieszkałe w bezpośredniej bliskości, rozjeżdżają się po całym świecie, szukając swojego miejsca na ziemi. Następuje bolesne rozdzielenie, które staje się jeszcze bardziej dotkliwe nie tylko poprzez zmianę miejsca zamieszkania, ale również przed bardziej dramatyczne okoliczności, jak chociażby choroba czy tragiczne zdarzenia losowe. Kiedy bliscy otrzymują informację o śmierci krewnego, w sercu pojawia się potrzeba godnego pożegnania. Niestety, nie każdy ma możliwość osobistego uczestnictwa w ceremonii pogrzebowej. Brak możliwości opuszczenia domu z powodu podeszłego wieku lub choroby, odległe miejsce zamieszkania - to wszystko są czynniki, które wywołują ból w sercach bliskich.

Wprowadzenie usługi transmisji pogrzebu online pozwala rodzinom uczestniczyć w ceremonii na odległość. Pogrzeby online to wyjście naprzeciw oczekiwaniom Klientów, którzy wielokrotnie podkreślali zasadność i potrzebę otrzymania takiej możliwości. Zakłady pogrzebowe, które poszerzyły swoją ofertę o transmisję, to głównie firmy z wieloletnim doświadczeniem, które w swojej pracy wykazują się nie tylko wiedzą, ale i ogromną empatią.

 

pogrzeby online

 

Co warto wiedzieć o internetowej transmisji pogrzebu?

Chociaż transmitowanie pogrzebów do niedawna było czymś zarezerwowanym dla osób publicznych, to obecnie usługa ta kierowana jest już właściwie dla każdego. Oczywiście, różna pozostaje forma realizacji tej usługi. Niektóre firmy decydują się na pośrednictwo serwisów zewnętrznych - takich, jak chociażby Facebook czy YouTube. Takie rozwiązanie jednak wiąże się z ryzykiem usunięcia transmisji ze względu na kryteria jakościowe oraz formalne, wymagane przez te serwisy. W przypadku takich transmisji trudno też wielokrotnie o zachowanie przepisów związanych z RODO.

Dlatego też coraz więcej firm pogrzebowych w całej Polsce posiada własne zestawy kamer internetowych, które pozwalają im oferować transmisję pogrzebu online poprzez ich własną firmową stronę internetową, w wysokiej jakości i z zachowaniem prywatności takiej transmisji. Co ważne, Klienci takich zakładów otrzymują tę usługę w bardzo przystępnej cenie lub nawet za darmo. Dzięki temu, niezależnie od statusu finansowego rodziny zmarłego, każda osoba może godnie pożegnać drugiego człowieka - nawet pozostając w fizycznym oddaleniu od miejsca, w którym odbywa się pogrzeb.

O zaangażowaniu zakładu pogrzebowego i jakości świadczonych przez niego usług pogrzebowych wiele może powiedzieć chęć ciągłego rozwoju i gotowość do poszerzania ofertę skierowanej do rodzin w żałobie. Bowiem każda nowa oferta ma za zadanie ułatwić bliskim zmarłego przejście przez ten trudny i smutny czas. Tak właśnie jest w przypadku firm pogrzebowych, które zdecydowały się na włączenie usługi pogrzebów online do swoich usług.

Aktualizowaną na bieżąco listę zakładów, które zdecydowały się zaproponować Klientom tę właśnie usługę, można zobaczyć na stronie https://pogrzebyonline.com/mapa/


Zobacz również: 🡆 Zwrot kosztów pogrzebu

Zakłady pogrzebowe z innych miast w Polsce: