Zakład pogrzebowy Zakopane

Zakopane jest najwyżej położonym miastem Polski, leżącym na południu kraju, w administracyjnych granicach województwa małopolskiego. Liczbę mieszkańców Zakopanego szacuje się na ok. 27 tysięcy osób.

Zakopane uważane jest za zimową stolicę Polski oraz popularny ośrodek sportów zimowych. Jest to też największa miejscowość górska, która uzyskała prawa miejskie w 1933 roku. W granicach Zakopanego leży spora część Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Od końca XIX wieku Zakopane uznawane jest także za ważny ośrodek kulturalny, znany z obecności wielu czołowych postaci kultury polskiej – wśród których należy wymienić np. Henryka Sienkiewicza, Stefana Żeromskiego, Stanisława Ignacego Witkiewicza, Jana Kasprowicza, Karola Szymanowskiego czy Helenę Modrzejewską. Wiele znanych osobistości - ważnych dla regionu, ale i Polski - znalazło swoje miejsce wiecznego spoczynku na zabytkowym Cmentarzu Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku - położonym w samym centrum miasta. 

W Zakopanym funkcjonują różnorodne muzea oraz inne zabytki i instytucje kulturalne, a także liczne budowle w stylu zakopiańskim. Jest to także miejscowość atrakcyjna pod względem turystycznym – przecinają ją liczne szlaki turystyczne prowadzące w Tatry i Pogórze Spisko-Gubałowskie. 

Mieszkańcy Zakopanego mogą korzystać z wielu usług, które są niezbędne w codziennym życiu. Do takich usług należą również usługi pogrzebowe, świadczone przez zakłady pogrzebowe działające na terenie miasta i okolic. W przypadku potrzeby skorzystania z tego typu usług należy kontaktować się z wybranym zakładem pogrzebowym. Poniżej przedstawiamy polecane firmy pogrzebowe. 

Najważniejsze cmentarze w Zakopanem to:

  • Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku – ul. Krupówki 1a, 34-500 Zakopane
  • Nowy Cmentarz na Palenicy – ul. Nowotarska 41, 34-500 Zakopane
  • Cmentarz Na Pardałówce - ul. Podhalańska 61, 34-500 Zakopane
  • Cmentarz Parafialny na Olczy - ul. os. Piszczory 13, 34-500 Zakopane

Zakopane

Usługi pogrzebowe Zakopane:

Sortuj firmy wg:

Od centrum: 0.5 kmWpis SILVER

Zakład Pogrzebowy Maciejka

adres:Nowotarska 51
34-500 Zakopane
woj.:Małopolskie
www:maciejkazakopane.pl
Logo Zakład Pogrzebowy Maciejka
Zakład pogrzebowy Maciejka realizuje pogrzeby każdego rodzaju w Powiecie Tatrzańskim i okolicach: Zakopane, Poronin, Bańska, Sierockie, Białka Tatrzańska, Czarny Dunajec, Szaflary, Witów, Chochołów, Brzegi, Ciche, Jurgów. Całodobowe przewozy zmarłych 502 233 086 oraz 502 233 089. Więcej
Od centrum: 0.4 km

Zakład Pogrzebowy CAŁUN Zakopane

adres:Nowotarska 18
34-500 Zakopane
woj.:Małopolskie
Od centrum: 6 km

Zakład Pogrzebowy Kalia

adres:Józefa Piłsudskiego 36
34-520 Poronin
woj.:Małopolskie
Od centrum: 11.6 km

Zakład Pogrzebowy Rafał Jabłoński

adres:Ratułów 6c
34-407 Ciche
woj.:Małopolskie

Warunki wyszukiwania:

Zobacz wyniki na mapie:

Sprawdź zakłady pogrzebowe w pobliskich miastach:

Nowy Targ (21.3 km)
Rabka-Zdrój (34.2 km)
Mszana Dolna (43.3 km)

WARTO ZOBACZYĆ:

Aktualności z portalu: