Zakład pogrzebowy Włoszczowa

Włoszczowa jest miastem administracyjnie przynależącym do województwa świętokrzyskiego. Liczbę jego mieszkańców szacuje się na około 11 tysięcy.

Jest to miasto z wielowiekową historią. Pierwsze wzmianki o Włoszczowie pochodzą z XII wieku – i z tego czasu pochodzą także najstarsze zabytki – jednak prawa miejskie miasto uzyskało w 1539 roku. W ciągu stuleci zmianom ulegała struktura społeczna oraz profil tej miejscowości. Włoszczowa zasłynęła na całą Polskę m.in. ze strajku młodzieży Zespołu Szkół Zawodowych przy ul. Wiśniowej, którzy stanęli w obronie krzyży, które władze zdecydowały się usunąć z sal szkolnych. O tych wydarzeniach przypomina pamiątkowa tablica na ścianie budynku szkoły. Obecnie we Włoszczowie znajdują się placówki edukacyjne od poziomu szkoły podstawowej do uczelni wyższej, która ma tu siedzibę.

Na początku transformacji ustrojowej Włoszczowa zmagała się z ogromnym wzrostem bezrobocia, ze względu na upadłość wielu zakładów pracy, które były źródłem utrzymania dla wielu rodzin. Obecnie dominującymi gałęziami przemysłu we Włoszczowie są: przemysł budowlany, drzewny, elektryczny, spożywczy oraz obróbki aluminium.

Włoszczowa jest dobrze skomunikowana z resztą regionu i kraju. W październiku 2006 miasto uzyskało ekspresowe połączenie kolejowe z Warszawą i Krakowem. Można stąd też dojechać do Gliwic, Katowic, Krynicy czy Poznania.

We Włoszczowie także działają prężnie zakłady pogrzebowe, które zapewniają tutejszym mieszkańcom kompleksowe usługi pogrzebowe. Każdy zakład pogrzebowy ma w swojej ofercie organizację pogrzebów każdego rodzaju. Dzięki różnorodności firm pogrzebowych osoby w żałobie, zamieszkujące Włoszczową i okolice, mają gwarancję najwyższej jakości przy jednoczesnym zróżnicowaniu cenowym.

Najważniejsze cmentarze we Włoszczowie to:

  • Cmentarz Komunalny – ul. Młynarska 70, 29-100 Włoszczowa
  • Cmentarz – ul. Partyzantów 76, 29-100 Włoszczowa


Włoszczowa

Usługi pogrzebowe Włoszczowa:

Sortuj firmy wg:

Od centrum: 1.5 kmWpis SILVER

Okręgliccy Zakład Pogrzebowy

adres:Kilińskiego 23
29-100 Włoszczowa
woj.:Świętokrzyskie
www:wloszczowa.uslugipogrzebowe.com.pl
Logo Okręgliccy Zakład Pogrzebowy
  Zakład Pogrzebowy OKRĘGLICCY to rodzinna firma świadcząca od pokoleń usługi pogrzebowe we Włoszczowej. Biuro Zakładu OKRĘGLICCY oraz Salon Trumien znajdują się we Włoszczowej przy ul. Kilińskiego 23. Nasza firma działa na włoszczowskim rynku usług pogrzebowych od pół wieku ... Więcej
Od centrum: 1.6 kmWpis SILVER

Wodzisławscy Dom i Zakład Pogrzebowy

adres:Kilińskiego 36
29-100 Włoszczowa
woj.:Świętokrzyskie
telefon::607 715 937
www:wodzislawscy.uslugipogrzebowe.com.pl
Logo Wodzisławscy Dom i Zakład Pogrzebowy
Zakład Pogrzebowy Wodzisławscy posiada siedzibę pod adresem Włoszczowa ul. Kilińskiego 36. Świadczymy usługi pogrzebowe także w innych województwach i regionach kraju. Prowadzimy własną chłodnię, a także kaplicę przy ulicy Młynarskiej w okolicach cmentarza - Włoszczowa. całodobowo - 607 715 937 Więcej

Warunki wyszukiwania:

Zobacz wyniki na mapie:

Sprawdź zakłady pogrzebowe w pobliskich miastach:

Koniecpol (20 km)
Przedbórz (26.1 km)
Szczekociny (27.4 km)
Sędziszów (33.3 km)
Jędrzejów (33.7 km)
Mniów (35.4 km)
Radomsko (42.1 km)
Kielce (47.6 km)

WARTO ZOBACZYĆ:

Aktualności z portalu: