Zakład pogrzebowy Stargard

Stargard jest miastem w województwie zachodniopomorskim, nad rzeką Iną. Pierwsze ślady osad ludzkich na tym obszarze datowane są na VI wiek, co sprawia, że Stargard należy do najstarszych polskich miast. Obecnie liczba jego ludności to ok. 69 tysięcy mieszkańców, co daje mu trzecie miejsce w województwie. Stargard wchodzi w skład aglomeracji szczecińskiej – razem ze Szczecinem, Świnoujściem, Policami, Goleniowem i Gryfinem.

Stargard jest ważnym węzłem komunikacyjnym – z dwiema drogami krajowymi oraz z siecią dróg kolejowych. Niedaleko także – 35 km – od Stargardu znajduje się lotnisko Goleniowo – obsługujące ruch lotniczy międzynarodowy i krajowy. W Stargardzie znajduje się również wiele instytucji o znaczeniu strategicznym, gospodarczym, kulturalnym i naukowym.

Do czasu II Wojny Światowej większość ludności miasta stanowili ewangelicy, liczna także była gmina żydowska – co znajduje swoje potwierdzenie chociażby w postaci zachowanych pomników nagrobnych na cmentarzach. Obecnie większość stanowią katolicy.

Na terenie Stargardu funkcjonują prężnie zakłady pogrzebowe, które troszczą się o zapewnienie klientom kompleksowej i profesjonalnej organizacji pogrzebów. Oferują one także realne wsparcie dla rodziny zmarłego. Zakłady pogrzebowe w Stargardzie dbają nie tylko o jakość usług pogrzebowych, ale także oferują pomoc w załatwianiu formalności urzędowych. Każdy zakład pogrzebowy w Stargardzie wyróżnia się doświadczeniem, profesjonalnym podejściem do organizacji każdego typu ceremonii pogrzebowej oraz wiedzą. Dlatego poniżej przedstawione firmy pogrzebowe są godne zaufania.

W Stargardzie znajdują się też ważne cmentarze – a wśród nich:

  • Stary Cmentarz Komunalny – ul. T. Kościuszki, 73-110 Stargard
  • Nowy Cmentarz Komunalny – ul. Spokojna 49, 73-110 Stargard
  • Cmentarz Komunalny – Lotników, 73-102 Stargard
  • Cmentarz Wojenny - Władysława Reymonta 26, 73-110 Stargard

Stargard

Usługi pogrzebowe Stargard:

Sortuj firmy wg:

Od centrum: 0.8 km

Hades Zakład Pogrzebowy i Kamieniarski

adres:Szkolna 13
73-110 Stargard
woj.:Zachodniopomorskie
Od centrum: 1.2 km

"ZEUS" Całodobowy Zakład Usług Pogrzebowych

adres:Wojska Polskiego 30
73-110 Stargard
woj.:Zachodniopomorskie
Od centrum: 1.9 km

Dom Pogrzebowy Sacrum

adres:Wieniawskiego 6
73-110 Stargard
woj.:Zachodniopomorskie

Warunki wyszukiwania:

Zobacz wyniki na mapie:

Sprawdź zakłady pogrzebowe w pobliskich miastach:

Goleniów (29.1 km)
Choszczno (32.1 km)
Szczecin (33.6 km)
Nowogard (38.3 km)
Barlinek (40.8 km)
Myślibórz (46.8 km)

WARTO ZOBACZYĆ:

Aktualności z portalu: