Zakład pogrzebowy Hajnówka

Hajnówka jest miastem leżącym w województwie podlaskim, położonym na Równinie Bielskiej, na zachodnim krańcu Puszczy Białowieskiej. Ze względu na swoje położenie niedaleko Białowieży i puszczy nazywane jest „bramą do Puszczy Białowieskiej”. Obecnie miasto zamieszkuje przeszło 20 tysięcy mieszkańców.

Miasto jest ważnym ośrodkiem turystycznym. To także ośrodek mniejszości białoruskiej. Białorusini według danych ze spisu powszechnego z 2007 r. stanowią w Hajnówce ponad 26% mieszkańców. W związku z tym – także w 2007 roku - w mieście wprowadzono białoruski jako język pomocniczy w kontaktach z organami gminy.

Bogata historia i atrakcyjne położenie Hajnówki sprawia, że jest to miejsce warte zobaczenia. Przeplatają się tu dwie tradycje religijne: katolicka i prawosławna. Miasto rozwinęło się w okresie międzywojennym jako osiedle robotnicze. Obecnie również stanowi dobrze rozwinięty ośrodek kultury i tradycji.

Na terenie Hajnówki działają również zakłady i domy pogrzebowe. Zakłady pogrzebowe działające w tym mieście i okolicach w czasie organizacji ceremonii żałobnych muszą brać pod uwagę zróżnicowanie religijne, kulturowe oraz narodowe - a co za tym idzie, także różnorodne tradycje związane z pochówkiem. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą usług pogrzebowych, które można uzyskać w każdej z firm prezentowanych poniżej.

Najważniejsze cmentarze w Hajnówce to:

  • Cmentarz parafialny rzymskokatolicki - ul. 3 Maja 65, 17-200 Hajnówka
  • Cmentarz prawosławny – ul. 3 Maja 60, 17-200 Hajnówka

Hajnówka

Usługi pogrzebowe Hajnówka:

Sortuj firmy wg:

Od centrum: 1.1 km

Zakład pogrzebowy Piotr Kononiuk

adres:Bielska 13
17-200 Hajnówka
woj.:Podlaskie
Od centrum: 1.4 km

Dom Pogrzebowy Kalla

adres:Marszałka Józefa Piłsudskiego 28
17-200 Hajnówka
woj.:Podlaskie
Od centrum: 1.6 km

Usługi Pogrzebowe "KALLA"

adres:3-go Maja 59T
17-200 Hajnówka
woj.:Podlaskie

Warunki wyszukiwania:

Zobacz wyniki na mapie:

Sprawdź zakłady pogrzebowe w pobliskich miastach:

Bielsk Podlaski (28.2 km)
Brańsk (49.7 km)

WARTO ZOBACZYĆ:

Aktualności z portalu: