Zakład pogrzebowy Cieszyn

Cieszyn jest miastem położonym na południu Polski w województwie śląskim i na Pogórzu Śląskim, nad rzeką Olzą. Miasto to jest znane z tego, że jego prawobrzeżna część należy do Polski i nazywane jest polskim Cieszynem, natomiast lewobrzeżna część należy do Czech i nosi oficjalną nazwę Czeski Cieszyn. Po polskiej stronie ponad 96% ludności deklaruje się jako Polacy. Liczba mieszkańców w polskim Cieszynie oscyluje około 35 tysięcy na ok. 29 km². Polski i czeski Cieszyn zamieszkuje zaś razem ok. 60 tys. osób, które zasiedlają ok. 63 km².

Cieszyn to ważny ośrodek kulturalny, turystyczny, administracyjny oraz oświatowy i handlowy, głównie dla obywateli Czech. Jest też istotny z punktu widzenia transportu europejskiego, jako miasto leżące na szlaku tranzytowym z południa na północ Europy, przy międzynarodowej drodze E75.

W Cieszynie odnotowuje się dużą różnorodność religijną, a dominujące wyznania to rzymskokatolickie i luterańskie. Znajduje to nie tylko swoje odbicie w licznych zabytkach, jak również w codziennym życiu miasta.

Wśród usług, które są konieczne do sprawnego funkcjonowania mieszkańców Cieszyna, znajdują się także usługi pogrzebowe, które zapewnia kilka zakładów pogrzebowych. W swojej pracy biorą one pod uwagę zarówno zróżnicowanie etniczne, jak i religijne osób, którym służą. Jednak to nie liczba, a zaangażowanie pracowników jest wyznacznikiem jakości, którą każdy zakład pogrzebowy w Cieszynie i okolicach oferuje w ramach usług pogrzebowych swoim Klientom. Poniżej znajduje się krótka prezentacja zarówno samych sprawdzonych firm funeralnych, jak i ich oferty.

Najważniejsze cmentarze w Cieszynie to:

  • Cmentarz Centralny - ul. Katowicka, 43-400 Cieszyn
  • Cmentarz parafialny Bobrek - ul. Kościuszki, 43-400 Cieszyn
  • Cmentarz Pastwiska - ul. Ładna, 43-400 Cieszyn
  • Cmentarz Mnisztwo - ul. Generała Józefa Hallera 151, 43-400 Cieszyn

Cieszyn

Usługi pogrzebowe Cieszyn:

Sortuj firmy wg:

Od centrum: 12.4 kmWpis SILVER

Lapczyk Zakład Pogrzebowy Skoczów

adres:Mennicza 7
43-430 Skoczów
woj.:Śląskie
www:lapczyk.pl
Logo Lapczyk Zakład Pogrzebowy Skoczów
    Zakład Pogrzebowy LAPCZYK istnieje od 1988 roku i jest firmą rodzinną, prowadzoną przez Panią Magdalenę Lapczyk. Firma oferuje usługi pogrzebowe głównie dla mieszkańców regionu Śląska Cieszyńskiego. Biuro firmy znajduje się od samego początku w mieście Skoczów przy ul. ... Więcej
Od centrum: 0.5 km

Zakład Pogrzebowy KALIA Cieszyn

adres:Chrobrego 6
43-400 Cieszyn
woj.:Śląskie
Od centrum: 0.9 km

ZGK - Zakład Pogrzebowy ARKADIA w Cieszynie

adres:Katowicka 34
43-400 Cieszyn
woj.:Śląskie
Od centrum: 1.2 km

Zakład Pogrzebowy KALIA Cieszyn

adres:Rajska
43-400 Cieszyn
woj.:Śląskie

Warunki wyszukiwania:

Zobacz wyniki na mapie:

Sprawdź zakłady pogrzebowe w pobliskich miastach:

Skoczów (12.1 km)
Bielsko-Biała (32.5 km)
Rybnik (39.6 km)
Żywiec (40 km)
Racibórz (46.8 km)
Tychy (49.7 km)

WARTO ZOBACZYĆ:

Aktualności z portalu: