wróć

Targi Funeralne MEMENTO POZNAŃ im. Wojciecha Krawczyka Jaki rezultat poznańskich targów funeralnych?

Targi Funeralne MEMENTO POZNAŃ im. Wojciecha Krawczyka Jaki rezultat poznańskich targów funeralnych?

W dniach 30 listopada do 2 grudnia 2012 roku w Poznaniu odbyły się Targi Funeralne MEMENTO POZNAŃ im. Wojciecha Krawczyka, organizowane wspólnie przez Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe i Międzynarodowe Targi Poznańskie.

targi pogrzebowe memento
Fot.1: Podczas poznańskich targów funeralnych odbyły się pokazy florystyki pogrzebowej. Fot. Maciej Ograbek

Poznań, dnia 3 grudnia 2012

Targi Funeralne MEMENTO POZNAŃ im. Wojciecha Krawczyka Jaki rezultat poznańskich targów funeralnych?

Na poznańskich targach funeralnych 68 firm prezentowało najnowsze rozwiązania dla branży pogrzebowej, a w tym 38 zupełnych nowości rynkowych. Oprócz bogatej oferty wyposażenia kaplic, pieców kremacyjnych, trumien, sprzętu techniki cmentarnej, w Poznaniu można było zobaczyć szerokie spektrum akcesoriów pogrzebowych i okuć. Na ekspozycji targowej nie zabrakło także drobnego sprzętu, takiego jak drukarki do szarf, odzież, ceramika, worki do transportu, czy materiały do balsamacji, a także systemy komputerowe, czy produkty ubezpieczeniowe. Firmy planujące zakup karawanu miały do dyspozycji bardzo bogatą ofertę tego typu, luksusowych pojazdów.

Podczas targów przyznano symboliczne nagrody za najlepsze produkty. W kategorii JAKOŚĆ jury wyróżniło karawan METIS firmy BIEMME SPECIAL CARS, w kategorii NOWOŚCI zwyciężył karawan elektryczny (model 379) marki MELEX A&D. TYSZKIEWICZ SP.J. Firma SW POLAND otrzymała nagrodę w kategorii WZÓR, za trumnę CUBA. Nagrodę specjalną im. Wojciecha Krawczyka otrzymała firma CARMEN.

tragi pogrzebowe
Fot.2: Na targach prezentowano wiele ciekawych wzorniczo modeli trumien. Fot. Maciej Ograbek

- Przyjeżdżamy na targi po bezpośrednie kontakty z naszymi klientami, bowiem jest ich tak wielu, że  na co dzień nie mamy możliwości spotkać się ze wszystkimi. Poza tym, na swoim stoisku spotykamy takich klientów, którzy słyszeli o nas, ale jeszcze nie mieliśmy okazji współpracować. Rozmowa na targach jest doskonałym pomysłem na rozpoczęcie takiej relacji. Profesjonalnie przygotowana promocja targów wśród zwiedzających, a także elastyczne podejście organizatorów - to bezcenne atuty targów MEMENTO w Poznaniu - mówi Aneta Zdyb z firmy CARMEN.

Z ofertą wystawców zapoznało się ponad 1600 profesjonalnych gości z Polski i zagranicy, którzy przez trzy dni, w komfortowych warunkach, mieli okazję nawiązać wiele ciekawych kontaktów biznesowych.

- Targi MEMENTO POZNAŃ 2012 są profesjonalnie zorganizowane. Nasze stoisko odwiedziło w czasie ich trwania dużo osób zainteresowanych naszymi produktami. Firma MELEX jest znana w branży funeralnej w Polsce i na świecie, więc naszym głównym celem uczestnictwa jest nie tyle promowanie marki, co prezentacja nowego pojazdu elektrycznego: karawanu - modelu 379 z serii N.Car, za który otrzymaliśmy nagrodę targów MEMENTO w kategorii NOWOŚĆ. Targi umożliwiły nam bezpośredni kontakt z naszymi klientami, którzy mogli na żywo obejrzeć prezentowany model nowego karawanu - mówi Anna Stąpor, Specjalista ds. marketingu w firmie MELEX A&D TYSZKIEWICZ SP.J.

Jak przyznają wystawcy - klienci dopisali, także z zagranicy.

targi pogrzebowe memento
Fot.3: MEMENTO POZNAŃ 2012 odwiedziło ponad 1600 profesjonalnych zwiedzających. Fot. Maciej Ograbek

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego wystąpienia targowego, odwiedziło nas bardzo dużo potencjalnych klientów m.in. z Cypru, Grecji, Islandii, Litwy, Niemiec i Rosji - potwierdza Agnieszka Palińska z firmy PLASTMET. - Trzeba przyznać, że około 40 procent zwiedzających to zupełnie nowe kontakty - dodaje Palińska.

Międzynarodowy charakter targów MEMENTO POZNAŃ został podkreślony poprzez oficjalną wizytę Clausa Dietera Wulfa, Prezydenta Światowej Organizacji Pogrzebowej FIAT - IFTA, oraz Gerarda Knapa - Sekretarza tej organizacji. W pierwszym dniu targów przedstawiciele FIAT - IFTA odwiedzili stoiska wystawców oraz wzięli udział w konferencji. Podczas uroczystego bankietu Prezydent wyraził swoje uznanie dla targów MEMENTO, wskazując na ich rosnące znaczenie w branży funeralnej.
Ciekawy program wydarzeń
Przez trzy dni targowe w Poznaniu odbywały się pokazy organizowane przez Funeralną Instytucję Szkoleniową Polskie Centrum Balsamacji i Tanatokosmetologii. Miały one na celu przygotowanie kadry dla branży funeralnej oraz medycznej. Uczestnicy dowiedzieli się w jaki sposób profesjonalne przygotować osobę zmarłą do pogrzebu, transportu, kremacji, a także do sekcji zwłok. pokazy polegały na wykonaniu makijażu pośmiertnego i rekonstrukcji pośmiertnej na fantomach, a także poznali zagadnienia związane z dezynfekcją oraz zabezpieczeniem zwłok. Na dużej scenie odbywały się także pokazy florystyki pogrzebowe, prowadzone przez wykładowców Polskiej Szkoły Florystycznej. Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe - współorganizator targów, przeprowadziło szkolenie: "Informatyczne wspomaganie zarządzania. Archiwizacja dokumentów. Księgi cmentarne."

targi pogrzebowe memento 2012
Fot.4: Swój udział w targach zaznaczyła, obchodząca  tym roku 20-lecie swojego istnienia, firma Kuhlmann Cars. Fot. Maciej Ograbek

Kolejna edycja - w 2014 roku
Dni targowe były okazją dla wystawców i zwiedzających do nawiązania wielu ciekawych kontaktów, a dla organizatorów - bardzo dobrym momentem na zebranie informacji na temat zaproponowanej formuły targów.
- Zebrane przez nas opinie pozwolą nam, wspólnie z naszymi klientami, zbudować w przyszłości silną markę targów MEMENTO POZNAŃ, które już teraz bardzo pozytywnie zaznaczyły swoje miejsce w branży funeralnej. Jest to dla nas bardzo duży impuls do pracy nad przyszłą edycję tych targów w 2014 roku, do udziału w której już teraz serdecznie zapraszamy - mówi Marcin Gruszczyński, Dyrektor targów MEMENTO POZNAŃ.
Więcej informacji: www.mementopoznan.pl
Kolejna edycja: 2014 rok

Partnerzy

Archiwum aktualności