wróć

MEMENTO POZNAN - Kulisy Największych Targów Pogrzebowych w Europie Środkowo-Wschodniej

MEMENTO POZNAN - Kulisy Największych Targów Pogrzebowych w Europie Środkowo-Wschodniej

Targi funeralne MEMENTO POZNAŃ zabiegają o miano największych targów pogrzebowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

targi pogrzbowe


Będą one po raz pierwszy organizowane wspólnie przez Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe.
Międzynarodowe
targi pogrzboweTargi Poznańskie (MTP) są nie tylko liderem polskiego rynku targowego i czołowym ośrodkiem turystyki biznesowej w kraju, ale także największym organizatorem wystaw w Europie Środkowo-Wschodniej. Tereny targowe MTP tworzą największą w Polsce infrastrukturę targową i konferencyjną, usytuowaną w Poznaniu, naprzeciwko Dworca PKP Poznań Główny.


W 2010 roku Międzynarodowe Targi Poznańskie były organizatorem targów techniki cmentarnej i usług pogrzebowych NECROPOLIS w Poznaniu. Natomiast Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe, członek światowej organizacji pogrzebowej FIAT-IFTA, przez ostatnie 10 lat organizowało targi funeralne MEMENTO w Warszawie. W odpowiedzi na oczekiwania rynku, obaj organizatorzy postanowili zjednoczyć siły w organizacji wydarzenia i stworzyć największe targi branży pogrzebowej w Europie Środkowo - Wschodniej pod nazwą MEMENTO POZNAŃ. Targi, tak jak dotąd będą się odbywać w cyklu 2-letnim, a ich pierwsza edycja w nowej odsłonie odbędzie się jesienią 2012 roku.


MEMENTO POZNAŃ jako nowa platforma komunikacyjna dla rynku usług pogrzebowych, z pewnością przyniesie wiele korzyści dla całej branży funeralnej. W Polsce, w sektorze pogrzebowym uczestniczy szacunkowo 11 000 cmentarzy, 3 000 domów pogrzebowych oraz 100 000 osób. Ponadto, koszty pogrzebu są rekompensowane przez państwo i razem z systemem zabezpieczenia społecznego sprawiają, iż rynek polski staje się bardzo atrakcyjny dla producentów i dystrybutorów sprzętu pogrzebowego oraz firm świadczących usługi pogrzebowe.


Premierowa edycja MEMENTO POZNAŃ odbędzie się od 30 listopada do 2 grudnia 2012 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Organizatorzy spodziewają się ponad 100 wystawców i powyżej 3 000 zwiedzających - profesjonalistów. Będą to jedyne targi w Polsce z rekomendacją Światowej Organizacji Operatorów Funeralnych FIAT-IFTA.

Partnerzy

Archiwum aktualności