wróć

Relacja z targów Poznań Necropolis Expo 2010

Relacja z targów Poznań Necropolis Expo 2010

W dniach 8.10 -10.10.2010 odbyła się pierwsza edycja targów funeralnych Necropolis Expo. Nasza firma miała przyjemność odwiedzić tę imprezę w roli zwiedzających. Wybraliśmy piątek ? pierwszy dzień targów, wielki plakat na centrum wystawienniczym MTP powitał nas po przyjeździe do Poznania, zapraszając do odwiedzenia tejże imprezy.

Po dotarciu do hali wystawienniczej, gdzie odbywały się targi, mile zaskoczyła nas organizacja: parking, recepcja, kasy biletowe - widać było, że Poznań zna się na robieniu imprez targowych. Po szybkiej rejestracji dotarliśmy do pawilonu gdzie odbywała się właściwa impreza. Mając w pamięci zeszłoroczną edycję Necroexpo liczyliśmy, iż mimo pierwszej edycji targów w Poznaniu wystawców będzie więcej. Część ze zwiedzających była podobnego zdania. 28 stoisk nie zajmowało nawet połowy hali. Tu jednak organizatorzy wykazali się pomysłowością organizując kącik biznesowy, scenę z widownią oraz miejsce do prezentacji florystycznych kompozycji funeralnych (na trumny i urny) - wszystko na specjalnie przygotowanych podestach.

Po obejściu wszystkich stoisk postanowiliśmy porozmawiać ze zwiedzającymi. Zdaniem części z nich impreza rozczarowała małą ilością wystawców. Był tylko jeden producent urn, karawany również tylko z jednej stajni - ogólnie brak różnorodności. Brak też było kilku wielkich firm, które na każdych targach pokazują coś nowego ze swojej oferty. Z drugiej strony była to doskonała okazja to pokazania się mniejszych producentów szerszemu gronu. Najlepiej było to widać przy stoisku z urnami - cały czas obleganemu przez klientów robiących zakupy. Dla spragnionych nowinek branżowych też się coś znalazło: np. wyróżniony na poznańskich targach innowacyjny projekt kolumbarium na 30 urn o powierzchni 4m2. Kolejną nowością był też odzysk metali po kremacji zaprezentowany na jednym ze stoisk.

Podsumowując: MTP spisało się na medal jeżeli chodzi o organizację, gorzej z ilością i różnorodnością wystawców. Bierzemy oczywiście pod uwagę, że były to pierwsze takie targi w Poznaniu i mamy nadzieję, że z roku na rok będą się rozwijać. Patrząc okiem zwiedzającego można się było poczuć lekko zawiedzionym. Sam osobiście twierdzę, że było to ciekawe doświadczenie móc porównać imprezę w Kielcach i Poznaniu i nie żałuję, że odwiedziłem targi. Była to okazja do spotkania ludzi z branży oraz odpoczynek od monitora...

 

 

 

 

Partnerzy

Archiwum aktualności