wróć

NECROEXPO 2013 - pod znakiem jubileuszu i niezwykłych prezentacji

NECROEXPO 2013 - pod znakiem jubileuszu i niezwykłych prezentacji

Podczas tegorocznej jubileuszowej edycji największych i najważniejszych targów branży pogrzebowej i cmentarnej w Polsce swoją ofertę zaprezentowało 107 wystawców z sześciu krajów.

Necroexpo 2013

NECROEXPO 2013 - pod znakiem jubileuszu i niezwykłych prezentacji

Targi Kielce gościły przedstawicieli: Belgii, Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Szwecji i Polski. Oprócz części wystawienniczej, na zwiedzających czekały również profesjonalne szkolenia i seminaria. Podczas targów miało miejsce Walne Zgromadzenie Polskiej Izby Pogrzebowej, podczas którego miał miejsce wybór prezesa Izby. Po raz kolejny, zaszczyt ten przypadł Panu Witoldowi Skrzydlewskiemu.

Necroexpo 2013 zgromadziło ponad 1500 profesjonalnych zwiedzających. Wystawa zajęła ponad 2,3 tys. metrów. Kieleckie targi to jedyna okazja, by zapoznać się z kompleksową ofertą branży, począwszy od usług transportowych po utrzymanie i administrację cmentarzy. Tradycyjnie już odbyła się jedyna w Europie pod zadaszeniem Giełda Luksusowych Karawanów i Melexów.

Necroexpo Podczas targów na zwiedzających czekały premiery nowych modeli trumien, urny, w tym także modele drewniane, a także liczne ciekawostki z branży. Tegoroczna wystawa upłynęła pod znakiem motoryzacji. Wystawcy zaprezentowali najnowsze modele karawanów, których wartość rynkowa przekracza 500 tys. złotych. Wśród pokazanych modeli znalazły się m.in. Ford, Volkswagen, Mercedes i Jaguar.

Necroexpo to nie tylko wystawa. W trakcie targów odbyły się liczne konferencje branżowe organizowane przez Polska Izbę Pogrzebową, SEKA S.A., HYGECO Polska Sp. z o.o., TER Enterprises oraz Tusoft Systemy Informatyczne. Zarządcy i administratorzy cmentarzy mieli możliwość zapoznania się ze zmianami w przepisach gospodarki odpadami i prawie pogrzebowym. Ponadto odbyło się szkolenie z partnerstwa publiczno-prywatnego na cmentarzu oraz przetargów w branży pogrzebowej, a także seminarium dotyczące utrzymania i pielęgnowania zieleni na cmentarzu.

Necroexpo Przedsiębiorcy pogrzebowi pogłębili swa wiedzę z zakresu finansowania dla branży, a także tanatopraksji, jej technik, historii oraz aktualnego stanu tej profesji w Polsce. Podczas seminariów poruszone zostały tematy obowiązku zwrotu kosztów pogrzebu i zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej wskutek wypadku lub błędu medycznego oraz złośliwości laboratów sekcyjnych. Uczestnicy wzięli także udział w prezentacji nt. oprogramowania Funeral System w firmie pogrzebowej.

Wśród ciekawostek zaprezentowanych podczas targów, znalazł się motocykl do przewozu trumien MOTOCYKLOWY DUCH, drewniane urny, czy księgi z żywicy poliestrowej. Uwagę zwiedzających przyciągał wyścigowy HYUNDAI reklamujący krematorium.

Zapraszamy do udziału w kolejne edycji Międzynarodowych Targów Branży Pogrzebowej i Cmentarnej Necroexpo już w 2015 roku.

Partnerzy

Archiwum aktualności