wróć

NECROEXPO 2011 - najważniejsza wystawa branży w Polsce

NECROEXPO 2011 - najważniejsza wystawa branży w Polsce

Targi odwiedzili goście aż z 19 krajów: Kanady, Włoch, Estonii, Czech, Litwy, Danii, Węgier, Finlandii, Niemiec, Irlandii, Szwecji, Holandii, Hiszpanii, Rosji, Rumunii, Słowacji, Francji, Ukrainy i Polski

NECROEXPO 2011 - najważniejsza wystawa branży w Polsce

- w sumie 1500 osób. Premiery nowych modeli trumien, targi kielce funerdrewniane i metalowe urny w różnych kolorach i kształtach, a nawet wysadzane 2 tysiącami kryształków. Nowoczesne systemy komputerowe do obsługi pogrzebów czy zarządzania cmentarzami oraz lasery do grawerowania napisów na trumnach i urnach, To zaledwie kilka z ciekawostek i nowości, jakie można było zobaczyć od 3 do 5 czerwca na największych w Polsce targach branży pogrzebowej i cmentarnej w Targach Kielce.

Czwarta edycja NECROEXPO zgromadziła 100 wystawców z całej Polski, ale także Szwecji, Włoch, Hiszpanii, Belgii, Ukrainy, Niemiec i Francji. Swoje najnowsze produkty zaprezentowały firmy zajmujące się produkcją trumien, sarkofagów, urn oraz innych akcesoriów związanych z obrządkiem pogrzebowym. Wystawa jest jedną z niewielu okazji w kraju do zapoznania się z kompleksową ofertą branży począwszy od usług transportowych, poprzez prowadzenie ceremonii pogrzebowych, a na projektowaniu, utrzymaniu oraz administracji cmentarzy kończąc. W Targach Kielce odbywa się co dwa lata.

targiWśród nowości znalazły się m.in. trumny firmy Stoltur, drewniane urny na stoisku Anmar oraz najnowocześniejsze maszyny laserowe do grawerowania prezentowane przez Grav-Tech. Ponadto TuSoft Systemy Informatyczne pokazuje oprogramowanie skierowane jest do szeroko rozumianej branży funeralnej w Polsce. Funeral System pozwala usystematyzować procesy organizacyjne oraz usprawnia obsługę klienta.

Od momentu pojawienia się klienta w firmie zostają wprowadzone do programu wszystkie dane potrzebne do obsługi pogrzebu, które zapisywane są w bazie danych. Na ich podstawie można wydrukować niezbędne dokumenty, takie jak podsumowanie zlecenia, kosztorys zlecenia, wniosek do ZUS, KRUS i MSWiA, upoważnienia, pełnomocnictwo, oświadczenia, zezwolenia na kremację czy zlecenie przewozu osoby zmarłej. Były także ekologiczne trumny kartonowe dokremacji, trumny klimatyzowane i rodem z filmów amerykańskich. Najdroższą urną była ta wysadzana ponad 2 tys. kryształków Swarovskiego - ponad 2 tysiące złotych. W Kielcach prezentowano również luksusowe karawany warte każdy około pół miliona złotych. Zapoznać można się było również z gamą kosmetyków używanych do rekonstrukcji i makijażu zwłok.

NECROEXPO to jednak nie tylko stoiska. Osoby pracujące w branży pogrzebowej zgłębiają tu swoją wiedzę niemal z każdej dziedziny związanej z ich pracą zawodową. W programie wystawy znalazły się szkolenia między innymi z zakresu zasad finansowania obiektów zabytkowych i miejsc pamięci w ramach programów unijnych oraz kompetencji Ministerstwa Kultury, profesjonalnego administrowania cmentarzami czy sposobów podwyższenia rentowności usług pogrzebowych. Spotkania poświęcone były również w dużej mierze tanatokosmetyce, a w szczególności zabezpieczaniu zwłok, nowym technikom balsamacji, kosmetyce pośmiertnej i wizażowi, rekonstrukcji pośmiertnej i czasowej konserwacji zwłok.
Ponadto targom towarzyszyła Giełda Używanych Karawanów i Melexów.

Każdego dnia wystawy odbywała się projekcja filmu "Cudowne lato", do którego zdjęcia zrealizowane zostały podczas targów NECROEXPO 2009. W Kielcach filmowcy postawili dekorację w postaci stoiska kamieniarza Edgara. Została nakręcona tu scena wręczenia mu nagrody targowej za model nagrobka. W filmie w reżyserii Ryszarda Brylskiego zagrali m.in. Helena Sujecka, Katarzyna Figura, Jerzy Trela, Marcin Łuczak, Cezary Łukaszewicz - jednym słowem gwiazdy polskiego kina. Film jest jeszcze nie dostępny na DVD, a zatem była to pierwsza okazja by zobaczyć go poza kinowym ekranem.
Współorganizatorem IV Międzynarodowych Targów Branży Pogrzebowej i Cmentarnej była Polska Izba Pogrzebowa.

Partnerzy

Archiwum aktualności