wróć

Godność i tradycja: jubileusz 80-lecia Przedsiębiorstwa Pogrzebowego KOPERSKI

Godność i tradycja: jubileusz 80-lecia Przedsiębiorstwa Pogrzebowego KOPERSKI

W związku z wieloletnią owocną współpracą z Firmą "Koperski" Redakcja postanowiła postawić za przykład i wyrazić swoją wdzięczność tym artykułem, który - choć w zarysie - przedstawia działania tego cenionego i znanego zakładu pogrzebowego.

usługi pogrzebowe Koperski

Jeden z najbardziej znanych wierszy podejmujących temat przemijania rozpoczyna się od słów "Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą..." Jego autor - ks. Jan Twardowski - oddał w mistrzowski sposób uczucia i przeżycia, które towarzyszą chyba każdemu w obliczu śmierci bliskich. To właśnie z tej miłości rodzi się w ludzkich sercach pragnienie, aby ostatnie ziemskie pożegnanie uczynić jak najpiękniejszym. To samo pragnienie towarzyszy niezmiennie Przedsiębiorstwu Pogrzebowemu "Koperski", które w roku 2017 obchodziło 80-lecie swojej działalności.

Przedsiębiorstwo Pogrzebowe "Koperski" to firma wyznaczająca standardy najwyższej jakości usług w branży funeralnej i opieki nad osobami pogrążonymi w żałobie. Sprostanie tym standardom jest możliwe dzięki zaangażowaniu i postawie zarówno właścicieli, jak i wszystkich pracowników w każdej z czterech siedzib. Znajdują się one w Warszawie, Żyrardowie,  Grodzisku Mazowieckim i Mszczonowie

W tym kontekście wyjątkowego znaczenia nabiera fakt, że jest to firma rodzinna. W niej od momentu rozpoczęcia działalności w 1937 roku przez Władysława Koperskiego, przez przejęcie zarządzania nią w 1983 roku przez Łukasza Koperskiego - aż po chwilę obecną, gdy do grona odpowiedzialnych za rozwój firmy dołączyli także jego synowie Wiktor i Błażej - każde działanie opiera się na dwóch filarach, którymi są godność i tradycja. Już trzecie pokolenie rodu Koperskich dba o to, aby w każdej chwili i kwestii realizowana była misja firmy zawarta w maksymie: "Życzenia Klientów wyznaczają granice naszych możliwości".

Granice te wciąż ulegają rozszerzeniu na nowe obszary. Przedsiębiorstwo Pogrzebowe "Koperski" to nie tylko usługi pogrzebowe czy międzynarodowy oraz krajowy transport Zmarłych, ale także najnowocześniejsza infrastruktura: własna chłodnia i prosektorium, a także zakład produkcji trumien w Żyrardowie zatrudniający specjalistów w swojej dziedzinie i wyposażony w maszyny wiodących światowych marek.

Tak szeroka i jasna wizja działania firmy oraz konsekwencja w realizacji założonych celów sprawiły, że gdy 13 kwietnia 2002 r. w Zegrzu odbył się zjazd założycielski Polskiej Izby Przedsiębiorców Branży Pogrzebowej (PIPBP) - Pan Łukasz Koperski stał się jednym z założycieli i jednocześnie prezesem tej instytucji, mającej na celu promowanie najlepszych wzorców w tej branży. W roku 2009 Izba zmieniła nazwę na Polska Izba Pogrzebowa (PIP), zmieniał się też wielokrotnie jej zarząd, ale założenia - wypracowane przez jej założycieli - nadal pozostają te same, stanowiąc fundament działania dla każdego zakładu pogrzebowego na terenie kraju.

Dzięki przemyślanej strategii zarządzania firma "Koperski" stała się nie tylko synonimem najwyższej jakości w branży funeralnej i tym samym wzorem do naśladowania dla firm z branży w całej Polsce, ale także jest prekursorem najlepszych i sprawdzonych światowych rozwiązań, przenosząc je na rodzimy grunt. W sposób szczególny Przedsiębiorstwo Pogrzebowe "Koperski" ceni sobie inspiracje, produkty pogrzebowe oraz współpracę z licznymi włoskimi firmami działającymi na tym - jakże delikatnym - rynku. Owocem tej współpracy jest dokonany w 2017 roku zakup pierwszych w Polsce luksusowych karawanów marki Jaguar GRAND AURORA XF. Samochody te - spotykane obecnie niezwykle rzadko tak w Europie, jak i na świecie - charakteryzują się nie tylko najnowocześniejszym designem i niespotykaną dotąd elegancją, ale także perfekcyjnie oświetloną, przeszkloną i spersonalizowaną częścią tylną, co pozwala na idealną ekspozycję trumny bądź urny umieszczonej w środku takiego karawanu. Fakt, że po raz pierwszy można je zobaczyć poza Italią po tym, jak dołączyły one do bogatej floty samochodowej firmy "Koperski", w której znajdują się już Mercedesy i Jaguary, jest nobilitacją, ale także - a może przede wszystkim - spełnieniem oczekiwań licznych Klientów, którym zależy, aby uroczystości pogrzebowe były perfekcyjne w każdym szczególe.

Karawan pogrzebowy Jaguar

Takie oczekiwania są zresztą zawsze, niezależnie od statusu majątkowego osób, które w tych najtrudniejszych momentach życia właśnie w Przedsiębiorstwie Pogrzebowym "Koperski" szukają profesjonalnego wsparcia i pomocy. I uzyskują je dzięki temu, że wachlarz usług oferowanych przez tę firmę jest imponujący i obejmuje nie tylko wszystkie etapy przygotowania do pogrzebu, samą ceremonię żałobną wszystkich rodzajów, ale także różnorodne usługi prosektoryjne, jakimi są: sekcje, kosmetyka pośmiertna oraz balsamacja.

Bogata oferta oraz nacechowana szacunkiem względem Zmarłego i Jego rodziny postawa personelu firmy owocuje zaufaniem coraz liczniejszej rzeszy Klientów - nie tylko z terenu województwa mazowieckiego, ale i całej Polski - którzy wiedzą już, że "Koperski" to marka sama w sobie. Tym większym wyzwaniem był największy w branży pogrzebowej rebranding firmy.  Przygotowany z niespotykaną dotychczas w branży jakością i dbałością o szczegóły - został przeprowadzony z powodzeniem przez firmę UVMW, która jest ekspertem w dziedzinie identyfikacji wizualnej oraz designu. W efekcie kompleksowych działań stworzony został nowy logotyp marki "Koperski", co pociągnęło za sobą także zmianę całego systemu identyfikacji wizualnej: począwszy od strony internetowej, materiałów graficznych aż po klepsydry oraz afisze pogrzebowe. Z okazji jubileuszu 80-lecia istnienia firmy powstał również - w oparciu o sygnet, który jest monogramem - znak okolicznościowy.

przedsiębiorstwo pogrzebowe koperski

Tak piękny jubileusz stał się też okazją do zrealizowania krótkiego filmu, ukazującego historię i działalność Przedsiębiorstwa Pogrzebowego "Koperski". Zachęcając do zapoznania się z nim -  serdecznie gratulujemy wszystkim tworzącym na przestrzeni lat tę wyjątkową firmę pogrzebową i życzymy dalszej pomyślności w każdym działaniu!

 

Artykuł sponsorowany

Partnerzy

Archiwum aktualności