wróć

MEMENTO - znaczy pamiętaj!

MEMENTO - znaczy pamiętaj!

Znamy już datę kolejnej edycji Targów Funeralnych Memento Poznań im. Wojciecha Krawczyka. Spotkanie branży pogrzebowej rozpocznie się 28 listopada i potrwa do 30 listopada 2014 roku. Towarzyszyć będzie tym samym Targom Branży Kamieniarskiej STONE. Czy to jedyna różnica, jaką będzie można dostrzec podczas wydarzenia?

Branża pogrzebowa należy do jednej z nielicznych, w obrębie których nie dostrzega się sezonowości. Rocznie notuje się około 350 000 zgonów, z czego blisko 7 proc. to kremacje. Potencjał branży tkwi jednak w liczbie 3 000 zakładów pogrzebowych, w których pracuje ponad 100 000 osób. W Polsce funkcjonuje ponadto 11 000 cmentarzy, w tym około 3 000 komunalnych oraz 25 krematoriów. Obraz polskiej branży pogrzebowej dopełnia również fakt, że Polska jest wiodącym producentem trumien w Europie. Wszystko to pozytywnie wpływa na rolę Targów Funeralnych Memento Poznań im. Wojciecha Krawczyka, które stanowią wspólne przedsięwzięcie Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego.

 

Nowa data, nowe możliwości

Organizatorzy najistotniejszego w Polsce wydarzenia, które jako jedyne otrzymało rekomendacje Światowej Organizacji Firm Pogrzebowych FIAT-IFTA, postarali się, aby termin spotkania był jeszcze bardziej atrakcyjny. ? W porozumieniu z wystawcami, ale biorąc również pod uwagę opinie zwiedzających, postanowiliśmy zmodyfikować nieco termin, który pozwoli jeszcze lepiej przygotować się do tego ważnego wydarzenia ? mówi Marcin Gruszczyński, dyrektor projektu. ? Nie bez znaczenia jest również fakt, że Targom MEMENTO towarzyszyć będą trwające od 26 do 29 listopada 2014 roku Targi Branży Kamieniarskiej STONE ? wyjaśnia. Efekt synergii i tematycznego pokrewieństwa nie jest przypadkowy. Dzięki temu udział w wydarzeniu ma szansę okazać się jeszcze bardziej owocny, zarówno w kontekście biznesu, jak i dywersyfikacji handlowej.

 

Pociąg do biznesu

Priorytetem najbliższej edycji Targów MEMENTO jest jeszcze silniejsze zaakcentowanie ich biznesowego wymiaru, który ma niewątpliwą moc integrującą środowisko. ? Mamy świadomość, że na naszych barkach spoczywa odpowiedzialność dynamicznego rozwoju branży. Nie będzie to jednak możliwe bez zaangażowania się operatorów tego rynku ? zarówno zwiedzających, jak i wystawców ? stwierdza Marcin Gruszczyński. ? Tym bardziej cieszy nas fakt, że jak do tej pory wysoko postawiony cel z sukcesem udawało się realizować. Nie mam cienia wątpliwości, że i w 2014 roku będzie podobnie. Jesteśmy bogatsi o kolejne doświadczenia, których suma pozwala nam zajmować pozycję lidera ? pointuje.

 

Razem lepiej niż osobno

W sukcesie Targów MEMENTO swój udział mają również współorganizatorzy ? Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe. Znajomość branży, a przede wszystkim wyzwań, z jakimi borykają się jej przedstawiciele sprawia, że wydarzenie jest silnie sprofilowane, dzięki czemu celniej trafia w potrzeby przedstawicieli branży pogrzebowej. Godny uwagi jest także fakt, że spotkanie rekomenduje Światowa Organizacja Firm Pogrzebowych FIAT-IFTA, co niewątpliwie świadczy o jego randze. Pozytywny wpływ mają na to liczne wydarzenia towarzyszące, które w 2014 roku będą związane z pokazami florystyki funeralnej oraz szkoleniami dla administratorów cmentarzy. Wszystkie informacje już wkrótce zamieszczane będą na stronie internetowej targów: www.mementopoznan.pl

Partnerzy

Archiwum aktualności