Zakład pogrzebowy Hrubieszów

Hrubieszów jest miastem administracyjnie przynależącym do województwa lubelskiego. Liczbę jego mieszkańców szacuje się na około 18 tysięcy. Jest to najdalej wysunięte na wschód miasto Polski.

Historia Hrubieszowa sięga Średniowiecza, o czym mogą świadczyć liczne wczesnośredniowieczne cmentarzyska, kurhany i inne odkrycia archeologiczne, które odkryto w pobliżu miasta. Ono samo zostało założone w XIII wieku, a zyskało prawa miejskie w wieku XV.

W ciągu dziejów w Hrubieszowie zgodnie żyła ludność polska i żydowska. Żydzi podejmowali takie zajęcia zarobkowe, jak rzemiosło i handel produktami rolnymi. Liczbę mieszkańców Hrubieszowa wyznania mojżeszowego przed II Wojną Światową szacuje się na ok. 11 750. W czasie II Wojny Światowej wielu z nich zabito, innych wywieziono do obozów pracy lub zagłady. Pamiątką po zamieszkaniu Żydów w Hrubieszowie jest cmentarz żydowski.

Obecnie Hrubieszów jest ważnym ośrodkiem lokalnym i regionalnym, w kwestiach administracyjno-usługowych, gospodarczych, kulturalno-edukacyjnych. Jest także ważnym ośrodkiem współpracy transgranicznej. Nieopodal Hrubieszowa odkryto również bogate złoża węgla kamiennego.

W Hrubieszowie mieszkańcy mają zapewnione usługi dla ludności, a wśród nich te, które są świadczone przez zakłady pogrzebowe. Każdy z zakładów pogrzebowych, działających na terenie Hrubieszowa i okolic, ma w swojej ofercie organizację pogrzebów wszystkich rodzajów oraz inne usługi pogrzebowe, jak choćby m.in. transportu Zmarłych. Szczegółowych informacji udziela każda z firm, których wizytówki znajdują się poniżej.

Wśród cmentarzy w Hrubieszowie warto wymienić:

  • Cmentarz Rzymskokatolicko-prawosławny - ul. Nowa 4, 22-500 Hrubieszów
  • Cmentarz żydowski - ul. Gęsia, 22-500 Hrubieszów
  • Cmentarz- ul. Wojska Polskiego 171, 97-400 Bełchatów

Hrubieszów

Usługi pogrzebowe Hrubieszów:

Sortuj firmy wg:

Od centrum: 1.4 kmWpis GOLD

Zakład pogrzebowy Chudoba Hrubieszów

adres:Kolejowa 3C
22-500 Hrubieszów
woj.:Lubelskie
telefon::502 152 500
www:www.chudoba.pl
Logo Zakład pogrzebowy Chudoba Hrubieszów
Centrum Pogrzebowe Chudoba w Hrubieszowie to oferta całościowej pomocy mieszkańcom województwa lubelskiego w organizacji ceremonii żałobnych, w transporcie Zmarłych, a także w usługach kamieniarskich. Gwarantujemy sprawną obsługę oraz najwyższy poziom usług pogrzebowych. Kontakt: 502 152 500 Więcej
Od centrum: 1 km

KALIA Kompleksowe Usługi Pogrzebowe Hrubieszów

adres:Polna 1
22-500 Hrubieszów
woj.:Lubelskie
Od centrum: 1.3 km

Alom Zakład Usług Pogrzebowych

adres:Marii Konopnickiej 91
22-500 Hrubieszów
woj.:Lubelskie
Od centrum: 1.4 km

Charon Zakład Pogrzebowy Hrubieszów

adres:Gen. Sikorskiego 19
22-500 Hrubieszów
woj.:Lubelskie
AaaKalla Kompleksowe Usługi Pogrzebowe

Warunki wyszukiwania:

Zobacz wyniki na mapie:

Sprawdź zakłady pogrzebowe w pobliskich miastach:

Tyszowce (24.1 km)
Dołhobyczów (26.3 km)
Zamość (45.2 km)
Chełm (46.5 km)

WARTO ZOBACZYĆ:

Aktualności z portalu: