Zakład pogrzebowy Grajewo

Grajewo to miasto zlokalizowane w województwie podlaskim, położone nad rzeką Ełk. Obecnie liczy ono ok. 23 tysiące mieszkańców. Miasto to uzyskało prawa miejskie po raz pierwszy w XVI wieku, ale nie doczekało się ona realizacji. Powtórnie zatem otrzymało prawa miejskie na przełomie XVII i XVIII wieku, by stracić je w wieku XIX i odzyskać w XX wieku.

Do 1939 roku – w różnych okresach istnienia – ludność Grajewa stanowili nie tylko Polacy, ale w dużej mierze Żydzi (których było od 39% do 76% całej populacji miasta). Obecnie mieszkańcy Grajewa to w zdecydowanej większości Polacy. II Wojna Światowa odcisnęła swoje piętno tak na mieszkańcach, z których zginęło albo też zaginęło niemal pół tysiąca, jak i na materialnym dziedzictwie miasta – gdyż zostało zniszczone nawet 30% zabudowy Grajewa. Po latach wojny udało się jednak miasto odbudować.

Obecnie Grajewo stanowi istotny z punktu regionu i kraju ośrodek przemysłu, głównie spożywczego, maszynowego, budowlanego oraz przetwórczego. Działa w mieście ok. 1110 firm handlowych, usługowych i produkcyjnych, niektóre z nich w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Usytuowanie Grajewa jest korzystne, bowiem przez miasto przebiega szlak kolejowy oraz dwie drogi krajowe. Z miasta można dotrzeć do m.in. Warszawy, Wrocławia, Gdańska, Szczecina i Katowic.

Rozwinięty jest również sektor edukacji. Działa także prężnie Grajewskie Centrum Kultury. Grajewo i okolice to rejony atrakcyjne turystycznie, ze względu na bliskość Biebrzańskiego Parku Narodowego oraz doskonałego do rekreacji Jeziora Toczyłowskiego. Grajewo oplata także sieć ścieżek rowerowych.

Władze lokalne i samorządowe starają się zapewnić mieszkańcom wszystkie niezbędne usługi – w tym usługi pogrzebowe, które są zawsze najwyższej jakości. Wśród tych usług znajduje się nie tylko organizacja ceremonii żałobnych, ale także przewozy Zmarłych oraz usługi florystyczne i kamieniarskie. W celu uzyskania szczegółów najlepiej skontaktować się z wybranym zakładem pogrzebowym.

Najważniejsze cmentarze w Grajewie to:

  • Cmentarz Komunalny – ul. Pułaskiego, 19-200 Grajewo
  • Cmentarz parafialny - ul. Szkolna, 19-200 Grajewo

Grajewo

Usługi pogrzebowe Grajewo:

Sortuj firmy wg:

Od centrum: 0.8 km

Usługi pogrzebowe Arka

adres:Konstytucji 3 Maja 32
19-203 Grajewo
woj.:Podlaskie
Od centrum: 1 km

Usługi pogrzebowe Kamińscy B.J. Kamińscy

adres:Konstytucji 3 Maja 25
19-203 Grajewo
woj.:Podlaskie
Od centrum: 1 km

Usługi Pogrzebowe Bogdan Kamiński

adres:Konstytucji 3 Maja 34a
19-200 Grajewo
woj.:Podlaskie
Od centrum: 19.5 km

PUK Zakład Usług Pogrzebowych Ełk

adres:Kochanowskiego 1A
19-311 Ełk
woj.:Warmińsko-Mazurskie

Warunki wyszukiwania:

Zobacz wyniki na mapie:

Sprawdź zakłady pogrzebowe w pobliskich miastach:

Ełk (21 km)
Augustów (40.8 km)
Jedwabne (41.7 km)
Olecko (43.1 km)
Raczki (43.2 km)
Kolno (43.8 km)
Wydminy (46.5 km)
Knyszyn (48.3 km)

WARTO ZOBACZYĆ:

Aktualności z portalu: