Zakład pogrzebowy Chełmno

Chełmno to miasto, które leży w województwie kujawsko-pomorskim, nad Wisłą. Liczbę jego mieszkańców szacuje się na około 20 tysięcy.

Na popularność miasta oraz jego rozwój ma też wpływ dobra komunikacja Chełmna z resztą Polski – między innymi przez drogę krajową nr 91 oraz przez pobliską autostradę A1. W granicach miasta znajduje się jeden z newralgicznych w skali kraju mostów na Wiśle.

Chełmno przyciąga licznych turystów dużą ilością zabytków. Jest ich wiele, jako że Chełmno uzyskało prawa miejskie w XIII wieku. Przez wiele lat było głównym miastem zakonu krzyżackiego. Do tego okresu historii nawiązuje Park Miniatur Krzyżackich, wykonanych w skali 1:30, znajdujący się nad brzegiem Jeziora Starogrodzkiego. Jest on udostępniony wszystkim zainteresowanym do bezpłatnego zwiedzania. Do najcenniejszych zabytków Chełmna należą niemal nienaruszony średniowieczny układ urbanistyczny oraz niemal cały obwód murów miejskich, renesansowy ratusz, a także wiele kamienic, z których najstarsze datowane są na XIII wiek. Starówka została wpisana na listę Pomników Historii – a zabytki Chełmna są umieszczone na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego.

Wśród wielu instytucji oraz podmiotów, świadczących usługi dla ludności Chełmna, znajdują się i takie, które odpowiedzialne są za organizację pogrzebów i świadczenie zróżnicowanych usług pogrzebowych w Chełmnie, jak i w okolicach. W ofercie zakładów pogrzebowych znajduje się nie tylko przygotowywanie uroczystości żałobnych, ale także transport Zmarłych. Poniżej prezentujemy polecane zakłady pogrzebowe z Chełmna.

Chełmno posiada w chwili obecnej następujące cmentarze:

  • Cmentarz komunalny - ul. Gen. Jastrzębskiego, 86-200 Chełmno
  • Cmentarz parafialny – ul. Toruńska, 86-200 Chełmno

 

Chełmno

Usługi pogrzebowe Chełmno:

Sortuj firmy wg:

Od centrum: 0.8 kmWpis SILVER

Zakład Pogrzebowy Znicz Stachura

adres:Toruńska 21
86-200 Chełmno
woj.:Kujawsko-Pomorskie
www:chelmno.uslugipogrzebowe.com.pl
Logo Zakład Pogrzebowy Znicz Stachura
    Zakład Pogrzebowy ZNICZ działa od ponad 25 lat w Chełmnie. Jest to firma prowadzona przez znaną mieszkańcom Chełmna i okolic rodzinę Państwa Stachura. Ćwierć wieku doświadczenia to nasz kapitał, który sprawia, że wszystkie usługi pogrzebowe, które oferujemy w Chełmnie i o... Więcej
Od centrum: 0.9 km

Zakład Pogrzebowy LETA

adres:Toruńska 18B
86-200 Chełmno
woj.:Kujawsko-Pomorskie
Od centrum: 6.9 km

Zakład Pogrzebowy i Kamieniarski Adam Socha

adres:Wojska Polskiego 169
86-100 Świecie
woj.:Kujawsko-Pomorskie
Zakład pogrzebowy Toruń

Warunki wyszukiwania:

Zobacz wyniki na mapie:

Sprawdź zakłady pogrzebowe w pobliskich miastach:

Grudziądz (25.9 km)
Osie (28.3 km)
Koronowo (33.4 km)
Wąbrzeźno (34.6 km)
Bydgoszcz (38.8 km)
Toruń (39 km)
Tuchola (45.8 km)
Golub-Dobrzyń (48.6 km)

WARTO ZOBACZYĆ:

Aktualności z portalu: