wróć

Przede wszystkim Człowiek: jubileusz 10-lecia Zakładu Pogrzebowego AMENO

Przede wszystkim Człowiek: jubileusz 10-lecia Zakładu Pogrzebowego AMENO

"Jest taki ból o którym lepiej nie mówić, bowiem najlepiej wyraża go milczenie" - te słowa anonimowego autora dobrze oddają rzeczywistość, która od 10 lat stanowi codzienność Zakładu Pogrzebowego AMENO z Warszawy. Jego założyciele - Państwo Iwona i Paweł Petrykowscy - dobrze wiedzą, że wobec ludzkiego bólu po stracie Bliskiej Osoby należy najpierw zamilknąć i wysłuchać.

 

Mieszkańcy Stolicy - a zwłaszcza takich dzielnic, jak Bielany czy Żoliborz, bo właśnie tam znajdują się biura firmy AMENO - dobrze znają eleganckie karawany marki Mercedes z charakterystycznym logo, w tym luksusowy czarny karawan zwany "Prezydenckim" na bazie najnowszego Mercedesa Klasy E.

Nie oznacza to jednak, że firma AMENO jest w jakikolwiek sposób ograniczona w swojej działalności. Przeciwnie: często organizuje ona pogrzeby także dla osób z innych dzielnic Warszawy - jak chociażby Bemowo, Mokotów, Ochota, Praga Południe, Praga Północ, Rembertów, Targówek, Ursus, Ursynów, Warszawa Śródmieście, Wawer, Wesoła, Wilanów, Wola czy Włochy. Są to ceremonie przeprowadzone z uwzględnieniem wyznania Zmarłego lub świeckie.

 

pogrzeby warszawa

 

Patrząc na historię Zakładu Pogrzebowego AMENO można powiedzieć, że jest to firma, która nigdy nie bała się wprowadzania nowych w branży rozwiązań, które obecnie stosowane są także przez inne zakłady pogrzebowe - jak np. nowoczesna strona internetowa.

Kolejnym przykładem takiego rozwiązania jest obsługa uroczystości żałobnych dwoma karawanami: jeden z nich - w tej roli najczęściej występuje Mercedes klasy E "Prezydencki" - używany jest do transportu trumny bądź urny, drugi zaś samochód pogrzebowy służy do przewozu kwiatów na miejsce pochówku. Takie rozwiązanie ma wpływ na prestiż uroczystości oraz całej firmy, ułatwia też logistykę, nie przyczyniając się jednocześnie w żaden sposób do zwiększenia finalnego kosztu pogrzebu.

Zakład Pogrzebowy AMENO od 10 lat dba o powierzenie obsługi pogrzebów młodym, wykwalifikowanym pracownikom, którzy wyróżniają się nie tylko nienaganną prezencją, ale także zachowaniem pełnym kultury, co ma duży wpływ na całą kulturę pogrzebu. Podkreślić należy, że cały personel firmy AMENO tworzą ludzie pełni empatii, emanujący spokojem i niosący pomoc w sposób nienachalny, ale sprawny. Przykładem tego jest usługa mobilnego biura, które pozwala na ustalenie wszelkich szczegółów ceremonii żałobnej np. w domu Klienta, bez potrzeby jego obecności w siedzibie firmy.

Kolejnym elementem, związanym z przebiegiem ceremonii, który został wprowadzony właśnie przez Zakład Pogrzebowy AMENO, jest wrzucanie do grobu przez najbliższe osoby z Rodziny róż (będących podarunkiem od firmy) jako symbol pożegnania ze Zmarłym. Gest ten - zastępujący wrzucanie do grobu grudki ziemi - został przyjęty niezwykle życzliwie, z wielkim uznaniem dla firmy i przyniósł jej spory rozgłos wśród mieszkańców.  W uzasadnieniu liczne osoby podkreślały, że niesie on ze sobą mniejszy negatywny ładunek dramatyczny, niż sypanie ziemi na wieko trumny lub urny - w zamian budząc skojarzenia z pełnym wdzięczności obdarowywaniem Osoby Zmarłej kwiatami tak, jak to nieraz miało miejsce za jej życia.

Każda uroczystość pogrzebowa przeprowadzana przez lata działalności firmy staje się prawdziwym Ostatnim Pożegnaniem, przygotowanym i przeprowadzonym z dbałością o szczegóły. Można się o tym przekonać zapoznając z krótkim filmem, przedstawiającym - choć w dużym skrócie - kulisy pracy pracowników AMENO.

Firma AMENO ma do swojej dyspozycji nie tylko wysoko wykwalifikowanych pracowników, ale także nowoczesną infrastrukturę, sprzęt i akcesoria pogrzebowe. To pozwala świadczyć najwyższej jakości usługi pogrzebowe nie tylko na terenie Warszawy, ale i całego kraju. Oferuje możliwość transportu Zmarłych, kremacje, ekshumacje oraz opiekę nad grobami. Zakład przeprowadza eleganckie pogrzeby z asystą wojskową, które mogą być realizowane dla żołnierzy oraz pogrzeby z honorami dla osób zasłużonych, gwarantujące godne uczczenie ich pamięci.

 

pogrzeby w warszawie

 

AMENO pozyskało zaufanie wielu rodzin, czego znakiem jest powierzenie właśnie im zorganizowania i realizacji ceremonii żałobnych wielu znanych i cenionych osób, reprezentujących sobą ludzi różnych profesji. Są wśród nich m.in. Jacek Bochenek, były wydawca i prezenter "Panoramy", Krystyna Sienkiewicz - aktorka; Joanna Kulmowa - pisarka - oraz jej mąż Jan Kulma; Jan Bijak - redaktor naczelny "Polityki"; Antoni Jakubowski - uczestnik Powstania Warszawskiego, motorowodny mistrz Europy i Mistrz Polski w rajdach crossowych; Jerzy Tatarak - nazywany "królem polskiego swingu" saksofonista i klarnecista; Maria Szypowska - pisarka, poetka, varsavianistka; Alina Suzin - pianistka, akompaniatorka, kompozytorka, poetka, pedagog czy też komandor Stanisław Płotek.

Nie tylko rodziny znanych osób, ale każdy, kto zwraca się do Zakładu Pogrzebowego AMENO w Warszawie, prosząc o pomoc w przygotowaniu Ostatniej Drogi Bliskiego Zmarłego - może mieć pewność, że organizacja ceremonii żałobnej nie będzie jedynie formalnością.

Prawdą jest, że smutek dzielony z kimś, kto go rozumie, staje się mniej dotkliwy...

Dziesięć lat w służbie ludziom to okazja to refleksji, wdzięczności, ale także do gratulacji i życzeń, żeby kolejne lata przyniosły wiele dobra i pomyślności!

 

Artykuł sponsorowany

Partnerzy

Archiwum aktualności