wróć

Podsumowanie Targów NECROEXPO 2022

Podsumowanie Targów NECROEXPO 2022

IX edycja Międzynarodowych Targów Branży Pogrzebowej i Cmentarnej NECROEXPO 2022 to 88 wystawców z 7 krajów, 2,5 tys. m2 powierzchni wystawienniczej i ponad 1500 zwiedzających. Wśród wystawców można było usłyszeć słowa radości z powrotu do spotkań twarzą w twarz i chęci wspólnej inicjatywy do wzmocnienia branży.

 

Tegoroczna edycja NECROEXPO to podwójny sukces. Nie tylko targi wróciły w pełnej sile po trzyletniej przerwie, ale też w tym roku Targi Kielce były jedynym organizatorem targów pogrzebowych w Polsce. Wśród wystawców pojawiły się firmy z takich krajów, jak Holandia, Włochy, Hiszpania, Niemcy, Litwa czy Ukraina. W halach targowych wystawili się producenci karawanów, urn, trumien i innego asortymentu pogrzebowego, ale też firmy zajmujące się nagłośnieniem, kosmetyką zmarłych czy firmy oferujące pomoc prawną przy np. przewiezieniu zmarłej osoby z innego kraju. Dla naszej firmy to wyjątkowo udane targi, ponieważ agencja BRAINBOX otrzymała za eSEZ - Elektroniczny System Ewidencji Zmarłych - wyróżnienie w kategorii najlepszy produkt wystawiony podczas targów NECROEXPO.

 

targi funeralne kielce 2022

 

Branża się jednoczy

Targi NECROEXPO jednoczą całą branżę pogrzebową w Polsce - taki wspólny wniosek przedstawicieli izb i stowarzyszeń funeralnych towarzyszył otwarciu tegorocznej edycji Targów Branży Pogrzebowej i Cmentarnej NECROEXPO.

Prezydent Światowej Organizacji Przedsiębiorców Pogrzebowych FIAT-IFTA, Marek Cichewicz wspomniał podczas przemówienia, że targi NECROEXPO są ważnym przystankiem w ogólnoświatowym kalendarzu imprez targowych i wydarzeń branży funeralnej.

"Targi Kielce były, są i będą domem branży pogrzebowej" - zaznaczył natomiast Witold Skrzydlewski, były Prezes Stowarzyszenia Polska Izba Pogrzebowa.

 

necroexpo 2022

(zdjęcie pochodzi z zasobów Targów Kielce)

 

Cyfryzacja zawitała do branży

Branża pogrzebowa zainteresowana jest możliwościami, które przynosi powszechna cyfryzacja. Mapowanie cmentarzy, systemy informatyczne ułatwiające pracę domów pogrzebowych czy przeniesienie związanych z pogrzebem formalności do Internetu to tylko kilka przykładów zastosowania cyfryzacji w praktyce. Nie umknęło to uwadze polskich władz, które podczas targów NECROEXPO ogłosiły zmiany w ustawie pogrzebowej. Nowelizacja uwzględnia m. in. cyfryzację miejsc pamięci i elektroniczną kartę zgonu.

 

targi pogrzebowe w kielcach

(zdjęcie pochodzi z zasobów Targów Kielce)

 

Sławy na NECROEXPO

Tak jak każda branża, także i ta funeralna ma swoje osobistości świata mediów. Na NECROEXPO odwiedzający mieli możliwość spotkania się m. in. z influencerką pogrzebową, Agnieszką Beczek, znaną na Instagramie jako @Pani_z_domu_pogrzebowego, która poruszyła niezwykle istotny temat skutecznej promocji zakładu pogrzebowego, ale też propagowania branży pogrzebowej w mediach społecznościowych. Niezwykle ciekawe było także spotkanie z Małgorzatą Węglarz, autorką książki "Wszystko, co powinieneś wiedzieć, zanim umrzesz. Tajemnice branży pogrzebowej". W tej książce czytelnik znajdzie wiele ciekawostek o przesądach i wierzeniach związanych z pochówkiem, ale także sporo informacji, na co zwracać uwagę podczas załatwiania spraw w zakładzie pogrzebowym i jakie nieuczciwe praktyki w niektórych się pojawiają.

 

Siła spotkań

Targi NECROEXPO to nie tylko wystawcy, ale też spotkania, a w tym roku na zainteresowanych czekało kilkanaście szkoleń i prelekcji. Wśród poruszonych tematów były m.in. digitalizacja branży funeralnej, tajniki nowoczesnej balsamacji czy zagospodarowanie cmentarza pod kątem zmian klimatycznych.

Na tegorocznych Targach w Kielcach można było spotkać, porozmawiać i nawiązać współpracę również z naszą firmą.

W imieniu całego zespołu firmy BRAINBOX i portali Funer.com.pl, Uslugipogrzebowe.com.pl oraz Mementis.com.pl dziękujemy wszystkim za spotkania i owocnie spędzony czas.

 

targi branży funeralnej w kielcach 2022

(zdjęcie pochodzi z zasobów Targów Kielce)

Partnerzy

Archiwum aktualności