Zakład pogrzebowy Włodawa

Włodawa jest miastem zlokalizowanym we wschodniej Polsce, w województwie lubelskim, nad Włodawką i Bugiem przy granicy z Białorusią. Według danych GUS miasto liczy obecnie około 13 tysięcy mieszkańców.

Miasto to kiedyś było bardzo zróżnicowane etnicznie. Obok siebie żyli Polacy, Rusini oraz Żydzi, którzy do II wojny światowej stanowili ponad 60% jego ludności. Tą wielokulturowość upamiętnia się obecnie za pomocą organizowanego Festiwal Trzech Kultur. Nawiązuje on do kultur: żydowskiej, polskiej i ruskiej, związanych z trzema religiami: katolicyzmem, prawosławiem i judaizmem.

Włodawa jest miastem, które poza jednym większym zakładem pracy związanym z przemysłem spożywczo-przetwórczym nie posiada innych większych zakładów czy fabryk. Skutkuje to stałym odpływem ludności z miasta poszukujących pracy w innych większych lokalizacjach. Mieszkańcy głównie utrzymują się z turystyki: okoliczne Jezioro Białe ściąga ogromną liczbę turystów. Jednak pomimo dogodnego położenia nie może się ono pochwalić bardzo rozwiniętym zapleczem noclegowym i turystycznym. Funkcjonuje tu jedynie kilka hoteli czy punktów gastronomicznych.

We Włodawie znajdziemy również firmy świadczące usługi pogrzebowe, które zajmują się kompleksową obsługą i organizacją uroczystości pożegnalnych. Warto zapoznać się z ofertą wszystkich firm pogrzebowych, aby wybrać tę, która najbardziej odpowiada oczekiwaniom.

Ważne cmentarze we Włodawie to:

  • Cmentarz parafialny – ul. Lubelska 32, 22-200 Włodawa
  • Cmentarz parafialny - Aleja J. Piłsudskiego, 22-200 Włodawa
  • Cmentarz komunalny - ul. Suszno 4, 22-200 Włodawa

Włodawa

Usługi pogrzebowe Włodawa:

Sortuj firmy wg:

Od centrum: 2.4 km

Feniks - Usługi Pogrzebowe

adres:Aleja Józefa Piłsudskiego 101
22-200 Włodawa
woj.:Lubelskie
Od centrum: 2.4 km

Usługi Pogrzebowe Edyta Pawlik-Kowalski

adres:Cicha 6
22-200 Włodawa
woj.:Lubelskie
Od centrum: 2.4 km

Zakład Pogrzebowy Hades

adres:Aleja Józefa Piłsudskiego 107
22-200 Włodawa
woj.:Lubelskie
Od centrum: 2.6 km
AaaKalla Kompleksowe Usługi Pogrzebowe

Warunki wyszukiwania:

Zobacz wyniki na mapie:

Sprawdź zakłady pogrzebowe w pobliskich miastach:

Cyców (38.1 km)
Parczew (43.5 km)
Chełm (45.5 km)

WARTO ZOBACZYĆ:

Aktualności z portalu: