Zakład pogrzebowy Parczew

Parczew to miasto położone w województwie lubelskim,na obszarze Równiny Parczewskiej, przy ujściu rzek Konotopy i Kołodziejki do Piwonii. Parczew liczy około 11 tysięcy mieszkańców. Zdecydowana większość osób zamieszkujących Parczew jest wieku dość młodym, bo pomiędzy 25 a 39 rokiem życia; sporo jest także osób między 55 do 59 rokiem życia.

Miasto jest oddalone o 63 km od Lublina, o 60 km od Białej Podlaskiej i o 182 km od Warszawy, a także około 50 km od przejścia granicznego z Białorusią. Miejscowości położone w niedalekiej odległości to m.in. Babianka, Brudno, Buradów, Jasionka, Koczergi, Komarne, Królewski Dwór, Laski, Michałówka, Pohulanka, Przewłoka, Siedliki, Sowin, Szytki, Tyśmienica, Wierzbówka, Wola Przewłocka, Zaniówka.

W Parczewie krzyżują się drogi wojewódzkie: droga 815 – łącząca Lubartów i Wisznice, droga 813 prowadząca z Łęcznej przez Ostrów Lubelski do Międzyrzeca Podlaskiego, a także droga 819 prowadząca do Dorohuska.

Na terenie Parczewa znajdują się takie zabytki jak neogotycka bazylika kolegiacka, drewniana dzwonnica oraz budynek dawnej synagogi, Pomnik Niepodległości i Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Jest to także miasto atrakcyjne turystycznie - położone w okolicy szlaków, ścieżek i rezerwatów przyrodniczych.

W Parczewie znajduje się kilka istotnych w skali regionu zakładów produkcyjno – usługowych. W szczególności są to fabryka kabli, huta szkła, spółdzielnia mleczarska, chłodnia oraz kilka hoteli. W Parczewie funkcjonują także instytucje edukacyjne: dwa przedszkola, trzy szkoły podstawowe oraz dwie placówki szkolnictwa średniego.

W mieście istnieją dwa kościoły wyznania rzymskokatolickiego. Są to Kościół Parafii Opatrzności Bożej oraz Kościół Parafii Św. Jana Chrzciciela.

W miejscowości Parczew działa również kilka zakładów pogrzebowych z samego Parczewa i z okolicznych miast, które mają one przemyślaną i starannie przygotowaną ofertę dla mieszkańców. Dzięki poniższej bazie możliwe jest również wyszukanie zdecydowanie więcej firm działających w branży funeralnej i to nie tylko z samego Parczewa, ale również z miejscowości oddalonych o kilkanaście kilometrów.

W Parczewie znajduje się następujący cmentarz:

  • Cmentarz Katolicki - ul. Kościelna 77, 21-200 Parczew

Parczew

Usługi pogrzebowe Parczew:

Sortuj firmy wg:

Od centrum: 0.8 kmWpis SILVER

LIPKA Zakład Pogrzebowy Parczew

adres:Kościelna 94
21-200 Parczew
woj.:Lubelskie
www:lipka-parczew.pl
Logo LIPKA Zakład Pogrzebowy Parczew
      Zakład Pogrzebowy LIPKA w Parczewie istnieje od 1993 roku. Jest to firma rodzinna, której założycielem jest Pan Paweł Lipka. Praca firmy bazuje na wiedzy i doświadczeniu, zdobytym w czasie wielu lat rzetelnej i uczciwej pracy. Zaangażowanie w wykonywanie obowiązków zawodowych ... Więcej
Od centrum: 17.2 kmWpis SILVER

Zakład Pogrzebowy Lipka

adres:Plac Kościuszki 1
21-230 Sosnowica
woj.:Lubelskie
telefon::604 282 248
www:lipka-parczew.pl
Logo Zakład Pogrzebowy Lipka
Zakład Pogrzebowy LIPKA w Sosnowicy świadczy usługi profesjonalnej organizacji uroczystości pogrzebowych w całym województwie lubelskim. Oferujemy również transport Zmarłych. Posiadamy własną chłodnię oraz własne kaplice, a także kwiaciarnię. Więcej informacji pod numerem 604 282 248 Więcej
Od centrum: 3.3 km

Piotr Kochanowski - Usługi Pogrzebowe Parczew

adres:Kolejowa 242
21-200 Parczew
woj.:Lubelskie
Od centrum: 19.9 km

Usługi Pogrzebowe MJ

adres:Radzyńska 51
21-306 Czemierniki
woj.:Lubelskie
AaaKalla Kompleksowe Usługi Pogrzebowe

Warunki wyszukiwania:

Zobacz wyniki na mapie:

Sprawdź zakłady pogrzebowe w pobliskich miastach:

Radzyń Podlaski (26.3 km)
Lubartów (29.1 km)
Łęczna (37 km)
Cyców (40.3 km)
Włodawa (43.5 km)
Biała Podlaska (47.7 km)
Łuków (49.2 km)
Lublin (49.3 km)

WARTO ZOBACZYĆ:

Aktualności z portalu: