Zakład pogrzebowy Ostrów Mazowiecka

Ostrów Mazowiecka to miasto, położone w administracyjnych granicach województwa mazowieckiego. Obecnie ilość mieszkańców tej miejscowości szacuje się na około 23 tysiące.

W czasie działań wojennych związanych z II Wojną Światową Ostrów Mazowiecka została zniszczona w 60%, natomiast ludność bardzo ucierpiała w wyniku licznych zbrodni dokonanych przez okupanta. W okolicy istniały także obozy dla jeńców radzieckich. Odbudowa i rozwój miasta nastąpił dość szybko po wojnie tak, że na początku lat 60. XX stało się ono ważnym ośrodkiem przemysłowym. Tak jest zresztą i obecnie, za sprawą głównie takich gałęzi przemysłu, jak przemysł elektroniczny, maszynowy, drzewny i spożywczy.

Komunikacja Ostrowi Mazowieckiej jest możliwa dzięki drodze krajowej nr 8, w przyszłości stanowiącej element strategicznej drogi ekspresowej Via Baltica, na której skrzyżowaniu miasto jest położone oraz dzięki sieci dróg lokalnych. Umiejscowienie na węźle dróg o znaczeniu międzynarodowym, krajowym i regionalnym, jest tym ważniejsze, że Ostrów Mazowiecka położona jest na szlaku handlowym prowadzącym do granicy z Litwą w Ogrodnikach.

Ostrów Mazowiecka jest nie tylko miastem o bogatej historii, ale także należy do tych miejscowości, w którym mieszkańcy znajdują dogodne warunki do codziennego życia, dzięki dostępności licznych instytucji kulturalnych, edukacyjnych oraz sportowych, ale także różnorodnych podmiotów usługowych Wśród usług wyróżnić należy także usługi pogrzebowe, świadczone przez zakłady pogrzebowe charakteryzujące się nowoczesnością oraz sprawnością w działaniu. Dzięki temu istnieje możliwość kompleksowej organizacji pogrzebu w Ostrowi Mazowieckiej i okolicach. O wszystko troszczą się wykwalifikowani pracownicy firm pogrzebowych, którzy służą doradztwem w odpowiednim doborze usług pogrzebowych oraz akcesoriów.

Najważniejsze cmentarze w Ostrowi Mazowieckiej to:

  • Cmentarz Komunalny - ul. Wiśniowa, 07-300 Ostrów Mazowiecka
  • Cmentarz parafialny - ul. Lubiejewska, 07-300 Ostrów Mazowiecka

Ostrów Mazowiecka

Usługi pogrzebowe Ostrów Mazowiecka:

Sortuj firmy wg:

Od centrum: 0.4 km

Kompleksowe usługi pogrzebowe Anna Rafenko-Taborska

adres:Kościuszki 16
07-300 Ostrów Mazowiecka
woj.:Mazowieckie
Od centrum: 0.6 km

Zakład pogrzebowy Jan Pęziński

adres:Kazimierza Warchalskiego 8
07-300 Ostrów Mazowiecka
woj.:Mazowieckie
Od centrum: 1.2 km

Usługi pogrzebowe - Wiesław i Irena Dyl

adres:Brokowska 4
07-300 Ostrów Mazowiecka
woj.:Mazowieckie
Przedsiębiorstwo pogrzebowe Koperski Warszawa

Warunki wyszukiwania:

Zobacz wyniki na mapie:

Sprawdź zakłady pogrzebowe w pobliskich miastach:

Czyżew (27.9 km)
Zambrów (31.2 km)
Wyszków (37.5 km)
Ostrołęka (39.2 km)
Jadów (39.5 km)
Ciechanowiec (42.7 km)
Łomża (44.1 km)
Węgrów (45.3 km)

WARTO ZOBACZYĆ:

Aktualności z portalu: