Zakład pogrzebowy Archon Wrocław

Zakład pogrzebowy Archon Wrocław - Wrocław
Gold

Ulica: B. Krzywoustego 287

Miasto: Wrocław, 51-310

Województwo: Dolnośląskie

Zakład pogrzebowy Archon Wrocław - Wrocław B. Krzywoustego 287, Wrocław zaklad-pogrzebowy.com.pl Ocena:starstarstarstarstar 71 345 80 37

zakłady pogrzebowe Wrocław

ARCHON jest najstarszym zakładem pogrzebowym we Wrocławiu. To firma z wieloletnimi tradycjami, powstała po zakończeniu II Wojny Światowej, jako odpowiedź na zapotrzebowanie społeczeństwa Dolnego Śląska na godne uroczystości pogrzebowe. ARCHON jest firmą rodzinną, której dumą jest zarówno bogata historia, jak i wiedza oraz doświadczenie pracowników. Troska o przygotowanie i przeprowadzenie pięknych ceremonii żałobnych obecnie spoczywa na drugim już pokoleniu. Dzięki ośmiu dekadom obecności we Wrocławiu jesteśmy zakładem pogrzebowym dobrze rozpoznawalnym i zarazem chętnie proszonym o pomoc w przygotowaniu uroczystości żałobnych w różnych zakątkach Wrocławia i Dolnego Śląska.

 

kremacje psie pole

 

Pragnąc być dla Państwa jak najbardziej dostępnymi - posiadamy szereg biur, z czego 12 w samym Wrocławiu. Jedno z naszych biur znajduje się we Wrocławiu - w dzielnicy Psie Pole przy ul. Krzywoustego 287. Dysponujemy także rozbudowaną nowoczesną infrastrukturą funeralną: krematorium, prosektorium, kaplicami przedpogrzebowymi oraz chłodniami. Staramy się być wszędzie tam, gdzie może być potrzebna nasza pomoc, a więc także w bliskości cmentarzy.

 

domy pogrzebowe Wrocław

 

Specjalizujemy się w kompleksowym świadczeniu usług pogrzebowych. Przygotowujemy pogrzeby - tak wyznaniowe, jak i świeckie - na terenie miasta Wrocław, Jelcz, Kiełczów oraz w okolicach.

Możemy Państwu zagwarantować, że realizację każdej z naszych usług pogrzebowych traktujemy w sposób niepowtarzalny. Wiemy bowiem, że każda uroczystość żałobna powinna odzwierciedlać i podkreślać indywidualność Zmarłego. Zakład Pogrzebowy ARCHON dokłada wszelkich starań, aby tak było.

Z tego samego powodu troszczymy się o to, aby już w fazie ustaleń przebiegu pogrzebu uwzględniać czynniki indywidualne - takie, jak na przykład status materialny i aktualna kondycja finansowa Rodziny Zmarłego. Wychodząc naprzeciw wielokrotnie sygnalizowanym trudnościom w zmierzeniu się z kosztami pogrzebu, proponujemy skorzystanie z jego kredytowania z zasiłku ZUS, KRUS i MSWiA.

 

zakład pogrzebowy wrocław

 

Zapewniamy również, że każdy z naszych pracowników jest gotów, aby udzielić Państwu wszelkiej możliwej pomocy i wsparcia w kwestiach związanych z pogrzebem - także wtedy, gdy Osobie Zmarłej nie przysługiwało świadczenie.

Zakład Pogrzebowy ARCHON troszczy się także o zapewnienie usługi transportu Zmarłych na terenie całego woj. dolnośląskiego, a nawet Polski oraz zagranicy. Jest to możliwe dzięki posiadaniu specjalistycznych samochodów - karawanów m.in. marki Mercedes Vito oraz Volkswageny. Mamy doświadczenie w sprowadzaniu ciał i prochów Zmarłych Osób z zagranicy oraz w transporcie ich poza granice naszego kraju. Usługi transportu Zmarłych wykonujemy zawsze sprawnie, z ogromnym szacunkiem dla Osób Zmarłych oraz z empatią dla ich Rodzin. Posiadamy certyfikat, który pozwala nam na wykonywanie czynności pogrzebowych oraz transport zmarłych z - oraz do - Francji.

 

firma pogrzebowa Wrocław

 

W czasie pogrzebów przez nas organizowanych konduktowi towarzyszą luksusowe karawany zabudowane przez włoską firmę Pilato - Mercedes oraz Jaguar - w kolorach białym, srebrnym oraz czarnym. Na specjalne życzenie naszych Klientów w ostatnią drogę Zmarły może udać się także 100-letnim stylowym karawanem konnym, który jest jedynym takim pojazdem we Wrocławiu i okolicach.

W naszych biurach znajdą Państwo także duży asortyment trumien i urn w różnych wzorach oraz z różnych materiałów. Wśród naszych modeli trumien dominują modele amerykańskie oraz włoskie, które zostały wykonane drewna sosnowego, dębowego czy też olchowego. Na specjalne życzenie istnieje możliwość pochowania osoby w trumnie z drewna egzotycznego. Wśród modeli urn oferowanych przez ARCHON we Wrocławiu największą popularność zyskały urny drewniane, kamienne, ceramiczne, szklane oraz metalowe.

 

usługi pogrzebowe wrocław

 

Dbamy również o zapewnienie innych usług pogrzebowych: tworzymy oraz zapewniamy wydruk klepsydr oraz nekrologów - w tym tych wirtualnych. Jako jedyny zakład pogrzebowy we Wrocławiu dajemy możliwość skorzystania z usługi balsamacji, którą wykonuje zatrudniony przez nas specjalista-tanatopraktyk.

 

e-nekrologi wrocław

 

W celu zadbania o grób Państwa Bliskich oferujemy naszą pomoc także po pogrzebie, projektując oraz wykonując pomniki nagrobne i grobowce na wszystkich cmentarzach Dolnego Śląska. Wykonujemy również wszelkie niezbędne prace kamieniarskie. Świadczymy usługi opieki nad grobami. Podejmujemy się również realizacji ekshumacji.

Pomoc, jaką mogą Państwu uzyskać, zwracając się do Zakładu Pogrzebowego ARCHON we Wrocławiu, wykracza daleko poza standardowe usługi pogrzebowe. Dla osób, które potrzebują specjalistycznego wsparcia, oferujemy możliwość skorzystania z konsultacji z psychologiem albo też uzyskania pomocy radcy prawnego.

Jeśli życzą sobie Państwo podjęcia jeszcze za życia kwestii organizacji własnego pogrzebu - zachęcamy do skorzystania z usługi planowania pogrzebu (funeral planning).

Odpowiadając również za zapotrzebowanie Klientów - jesteśmy w stanie przeprowadzić profesjonalną dezynfekcję (sprzątanie) mieszkań po śmierci ich lokatorów.

 

usługi pogrzebowe we wrocławiu

 

usługi pogrzebowe archon wrocław

 

Zakład Pogrzebowy ARCHON - Wrocław Psie Pole i okolice - to m.in. następujące usługi pogrzebowe:

 

 • pogrzeby wszystkich wyznań
 • ceremonie świeckie z udziałem Mistrza Ceremonii
 • kremacje
 • pomoc w formalnościach urzędowych
 • kredytowanie kosztów pogrzebu - także w przypadku osób, które nie mają prawa do świadczeń
 • całodobowy przewóz ciał Zmarłych do chłodni
 • pomieszczenia chłodnicze
 • gustowne kaplice
 • prosektorium i usługi prosektoryjne
 • balsamacja i tanatokosmetyka
 • klepsydry i nekrologi
 • wirtualny nekrolog na stronie firmy
 • eleganckie i nowoczesne karawany pogrzebowe na każdy pogrzeb
 • trumny i urny - duży wybór
 • transport Zmarłych na terenie Polski, Europy i świata
 • karawan konny - ekskluzywny środek transportu funeralnego
 • oprawa muzyczna ceremonii żałobnych
 • kamieniarstwo - budowa oraz renowacja pomników nagrobnych oraz grobowców
 • dezynfekcja mieszkań po zgonach
 • ekshumacje
 • opieka nad grobami
 • planowanie pogrzebu (funeral planning)
 • pomoc psychologiczna
 • porady prawne

 

 

pogrzeb

Zakład Pogrzebowy ARCHON

51-310 Wrocław - Psie Pole

ul. Krzywoustego 287

tel. całodobowy: 71 345 80 37

 

Rekomendacje

 • cudzyslow Obsługa bardzo profesjonalna, wszyscy pracownicy pełni zrozumienia, życzliwości. Firma nie nastawiona na łatwy zysk i wykorzystanie pogrążonej w żałobie rodziny. Nie oceniają i nie wciskają na siłę droższych dodatków. Mogłam liczyć n... czytaj więcej
  starstarstarstarstar
  Arleta
  cudzyslow Archon to numer jeden na wrocławskim rynku. Nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Ślicznie dziękuję za ceremonię pogrzebową mojej siostry. Bóg zapłać.
  starstarstarstarstar
  Wiktoria Szymańska
 • cudzyslow Wystawiam ten komentarz, ponieważ jestem bardzo zadowolona z pochówku mojej siostry, który robiliście Państwo w listopadzie ubiegłego roku. dziękuję.
  starstarstarstarstar
  Wiola Podgórska
  cudzyslow Firma warta rekomendacji. Brałam udział w trzech pogrzebach organizowanych przez tą firmę i była za każdym razem bardzo ok. Ponieważ osoby te były moją dalszą rodziną nie wiem jakie mają koszty ale jakość pochówku naprawdę robi wraż... czytaj więcej
  starstarstarstarstar
  Laura
 • cudzyslow Od zawsze kojarzyłem ten zakład, bo wychowałem się na Psim Polu. Gdy zmarł mój tata to po wyjściu ze szpitala od razu tam pojechałem. Obsługiwała mnie bardzo miła i wzbudzająca zaufanie pani Ewelina. Pomogła mi z formalnościami, doradzi... czytaj więcej
  starstarstarstarstar
  Witek M.
  cudzyslow Pogrzeb mojego brata przeprowadzony przez Archon był wzorowy. Pomimo stosunkowo niskiego budżetu jaki mieliśmy wszystko było na bardzo dobrym poziomie. Panowie z obsługi ceremonii naprawdę warci rekomendacji.
  starstarstarstarstar
  Marek
 • cudzyslow Archonowi zleciałam pochówek Taty i nie zawiedli. Cała uroczystość była dodatkowo pięknie oprawiona muzycznie, za co pięknie dziękuję, gdyż Tato był z wykształcenia muzykiem i było to dla nas bardzo istotne.
  starstarstarstarstar
  Sylwia Maj
  cudzyslow Dziękuję całemu personelowi, za załatwianie pogrzebu mojej babci w najdrobniejszych szczegółach, Firma Archon pomogła mi w organizacji pogrzebu oraz stypy. Personel był współczujący i pełen empatii. Dokonałam właściwego wyboru zakładu... czytaj więcej
  starstarstarstarstar
  Danuta Zawadzka
 • cudzyslow Dziękujemy zakładowi Archon za sprawną organizację pogrzebu naszej mamy. Wielki smutek nie pozwalał nam na racjonalne i spokojne myślenie, ale z pomocą personelu zorganizowaliśmy przepiękny pogrzeb z cudowną oprawą.
  starstarstarstarstar
  Milena
  cudzyslow I dla nas nadszedł czas organizacji pogrzebu, który powierzyliśmy formie Archon. Zależało nam na balsamacji ciała i do tego profesjonalnie wykonanym makijażu siostry. I właśnie ten zakład, jako jedyny oferował takie usługi na najwyższym ... czytaj więcej
  starstarstarstarstar
  Justyna Smysłowska
 • cudzyslow Empatyczna obsługa, duża tolerancja dla żałobników. Panowie byli tak cierpliwi i taktowni, że czekali ponad godzinę aż wszystko złożyli nam kondolencje nim zaczęli zasypywać trumnę. Padał deszcz i było zimno a oni nawet nie jęknęli. ... czytaj więcej
  starstarstarstarstar
  Maciej Pawłowski
  cudzyslow Zleciłam firmie Archon pogrzeb męża. Stanisław chciał być skremowany i wiedziałam, że tylko w tym zakładzie mogę liczyć na takie warunki jak własna kaplica i krematorium. Chciałam aby mąż miał najlepszą opiekę i piękne pożegnanie ... czytaj więcej
  starstarstarstarstar
  Wanda Kochań
 • cudzyslow Wybrałam ten zakład, bo poleciał mi go koleżanka z pracy. I dobrze zrobilam. Zorganizowali piękne pożegnanie mojemu Tatusiowi. Wszystko tam było na tip-top. Nie mogę się do niczego doczepić. Też ich teraz szczerze polecam.
  starstarstarstarstar
  Marcin Więch
  cudzyslow Archon na Krzywoustego to najlepszy zakład we Wrocławiu a może i w Polsce. Zajmowali się ściąganiem zwłok z Berlina mojego brata i organizacją całej ceremonii pogrzebowej. Potraktowali mnie bardzo uczciwie pod kątem ceny, bo nie ukrywam, ż... czytaj więcej
  starstarstarstarstar
  Kamil Srokowski
 • cudzyslow Solidna firma pogrzebowa. Mają piękne karawany, obsługa pierwsza klasa. Nawet pomagają w organizacji stypu. polecam serdecznie
  starstarstarstarstar
  Mariola Lennik
  cudzyslow Z całego serca polecam firmę Archon. Pięknie zorganizowali pogrzeb mojego teścia a dodatkowo wsparcie jakie udzielili teściowej i słowa otuchy skierowane do nas do dzisiaj mamy w pamięci. Dziękujemy.
  starstarstarstarstar
  Łukasz Sochacki
dodaj Twoją opinię

Ocena:

starstarstarstarstar
Kliknij w lokalizację na mapie, aby obliczyć odległość i wyznaczyć trasę dojazdu do firmy
Zakład pogrzebowy Archon Wrocław - Wrocław