wróć

"Być jak Marilyn Monroe i James Dean" - wykład o nowoczesnych tablicach pogrzebowych

W czasie 8. edycji Międzynarodowych Targów Branży Pogrzebowej i Cmentarnej NECROEXPO w Kielcach, które odbędą się od 14 do 16 czerwca 2019 roku, na zwiedzających czekają nie tylko nowości wystawiennicze, ale i ciekawe wykłady. Z nich będzie można przekonać się między innymi, jak ogromną rolę odgrywa identyfikacja wizualna w branży funeralnej.

Badania naukowe z wielu dziedzin naukowych - m.in. z psychologii czy neurobiologii - wykazały, jak ogromną rolę w kontaktach międzyludzkich odgrywa ludzka twarz. Ta najbardziej charakterystyczna część naszego ciała, będąca niejako jego wizytówką sprawia, że właśnie głównie dzięki twarzy jesteśmy w stanie zidentyfikować daną osobę - tak za życia, jak i po jej śmierci.

Ten, kto chodził alejkami cmentarnymi wie, ile trudności nastręcza niekiedy odszukanie właściwego grobu jedynie dzięki napisom - i jak wielkim ułatwieniem jest fotografia osoby zmarłej, umieszczona zazwyczaj na pomniku. Poza funkcją identyfikacyjną ma w sobie też coś metafizycznego - zgodnie ze słowami Richarda Paula Evansa: "Znasz to spojrzenie, kiedy wiesz, że już tej osoby nigdy nie zobaczysz?" Fotografia cmentarna jakby pomaga wejść w kontakt z tą osobą, choć jej już wśród żywych nie ma... Nawet jeśli fotografia jest niewielka, jak małe okienko w zaświaty. Może więc zrodzić się pytanie: czy istnieje możliwość umieszczenia fotografii osoby zmarłej na przykład...na tablicy pogrzebowej?

Wszyscy ci, którzy wybiorą się na tegoroczne Targi NECROEXPO w Kielcach przekonają się, że tak - i że to doskonałe rozwiązanie! Co więcej: nauczą się też, jak samodzielnie takie tablice przygotować.

"Być jak Marilyn Monroe i James Dean - wykład o nowoczesnych tablicach pogrzebowych" odbędzie się w dniach 14 i 15 czerwca 2019 roku w godzinach 14.00-14.30. Będzie miał on miejsce w Sali E-2 Targów w Kielcach, a poprowadzi go Pan Mirosław Grodecki z firmy E.GRAMI. Firma ta, posiadająca już 20 letnie doświadczenie na rynku produktów dla branży pogrzebowej, jest renomowanym producentem tablic oraz innych akcesoriów funeralnych - takich, jak urny, obudowy do grobów, krzyże czy klepsydry żałobne.

W czasie wykładu jego uczestnicy dowiedzą się, kto poszukuje interesujących rozwiązań w obsłudze klienta. Dzięki zaprezentowanej technologii i narzędziom, które ją wykorzystują, będzie można przekonać się osobiście, nie tylko teoretycznie, ale i praktycznie, jak proste jest wykonanie takiej tablicy pogrzebowej z fotografią.

Warto więc odwiedzić targi NECROEXPO. Nie tylko żeby zapoznać się z nowymi produktami, ale także aby przekonać się, że wizerunek w branży pogrzebowej ma ogromne znaczenie i prawdziwie ludzką twarz...

producent akcesoriów pogrzebowych

Partnerzy

Archiwum aktualności